Çamlıca Camii'nde cuma namazının sonrasında cemaate seslenen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, koronavirüs tedbirlerine uyulmasını istedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, ''Hala sıkıntıları yaşıyoruz. Bir kardeşiniz olarak ricam şudur; aldığımız kararların tedbirlerin tek nedeni ülkemizi yönetiyorsak bu belayı nasıl def ederiz bunun için'' ifadesini kullandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan öğlen saatlerinde Üsküdar Kısıklı'daki konutundan çıkarak Çamlıca Camii'ne geçti. Erdoğan cuma namazının sonrasında cemaattekilere çağrıda bulundu.

Erdoğan, "Çok farklı günlerden geçiyoruz koronavirüs salgınından bir çok yakınımızı kaybettik. Ümmeti Muhammet'in çok sıkıntılı olduğu ayları geride bıraktık, hala sıkıntıları yaşıyoruz. Aynı şekilde tüm dünya yaşıyor. Bir kardeşiniz olarak ricam şudur; aldığımız kararların tedbirlerin tek nedeni ülkemizi yönetiyorsak bu belayı nasıl def ederiz bunun için. Temennimiz odur ki rabbim bizi bu musibetten kurtulmayı nasip eylesin. Bu vesileyle bu belaya kapılanlardan şu ana kadar ebediyete uğurladığımız herkese Allah'tan rAhmet diliyorum. Bu ay içersinde Kur'an-ı Kerim'in yeryüzüne indiği bir ay. İnşallah Kadir gecesini de o coşkuyla yaşayacağız" şeklinde konuştu.