2020 yılının son hava durumu raporu Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yayınlandı. MGM'nin yayınladığı hava durumu raporuna göre, bugün (31 Aralık 2020) Türkiye'nin batı kesimlerinde hava yer yer çok bulutlu ve parçalı bulutlu olacak. İşte 31 Aralık 2020 yılbaşı güncel hava durumu raporu. Yılbaşında hava nasıl olacak, yağmur yağacak mı? İstanbul'da hava nasıl?

BUGÜN HAVA NASIL OLACAK? GÜNCEL HAVA DURUMU RAPORU

Marmara Bölgesi'nin batısı ve Kıyı Ege Bölgesi ile Antalya ilinin batı kesimlerindeki ilçelerde yağmur ve sağanak yağmur yaşanacağı öngörülürken, diğer kısımlarda havanın açık ve az bulutlu geçeceği düşünülüyor.

Muğla kıyılarında öğle saatlerinden sonra  yağış baş göstermesi bekleniyor. Yağışlar, akşam saatlerinden sonra Balıkesir'in batısı, Çanakkale'nin güneyi ve İzmir çevrelerinde kuvvetli olabilir.

Sabah ve gece saatlerinde doğu ve iç bölgelerde ve pus hadisesinin yanı sıra don ve buzlanma olayları olabileceği düşünülüyor.

HAVA SICAKLIKLARI NASIL OLACAK?

Hava sıcaklıklarında kayda değer bir değişiklik olmayacak. Türkiye genelinde hava sıcaklıkları, mevsim normalleri üzerinde kalmaya devam edecek.

RÜZGAR ESECEK Mİ?

Rüzgar genel olarak güney ve güneybatı yönlerinden, Güneydoğu Anadolu ve Doğu Anadolu'nun doğrusunda kuzeyli yönlerden hafif, arada orta kuvvetle esecek. Kuzey Ege kıyıları ve Marmara'nın batısında rüzgarın güneyli yönlerden kuvvetli bir şekilde esmesi bekleniyor.