İlçede yapılan çalışmalar hakkında bilgi veren Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu “Depremzede kardeşlerimizin yaralarını sarmak için her gün önceki günden daha iyi olacak şekilde sorunları azaltmaya, ihtiyaçları gidermeye gayret ediyoruz. Bütün Tokat olarak kenetlenip yaralarını sarmaya çalıştığımız Gölbaşı ilçesinde hayatın normale dönmesi biraz daha zaman alacak. Fakat biz devletimizin bölgede yapacağı yeni konutlaşma sürecinden önce burada kalan kardeşlerimizin ihtiyaçlarını gidermek için, yıkıcı depremin deforme ettiği ulaşım ve altyapıda sorunları gidermek için çalışıyor, ilerlemeler kaydediyoruz” dedi.

AFAD tarafından gönderilen konteynerlerin gelmeye devam ettiğini dile getiren Başkan Eroğlu “8 bin depremzede kardeşimizin geçici olarak konaklayabilecekleri yaklaşık 2000 konteynerlik yeni bir alan oluşturuyoruz. En kısa sürede kardeşlerimizi bu alana taşıyacağız” dedi.

 Başkan Eroğlu bozulan yolların tamir edildiğini dile getirerek “Ekiplerimiz 20 caddede çalışmalarını yaptı. 15 Temmuz Demokrasi Meydanı, Turan Özdemir Caddesi ve Zafer Caddesinde ise çalışmalarımız tüm hızıyla devam ediyor” dedi.

Adıyaman Gölbaşı'nda 3 adet bayanlar için seyyar banyo ve erkekler için 6 adet banyonun kurulumunu tamamladıklarını ifade eden Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu “Burada nüfusun yaklaşık üçte ikilik bölümü şehirden ayrıldı. Evlerinde hasar bulunmayan, depreme dayanıklı olduğu tespit edilen kardeşlerimiz dönmeye başlıyor. Bizler Tokat Valimiz Numan Hatipoğlu’nun koordinesinde burada bugün ihtiyaç olan, yapılması gereken bütün çalışmaları gerçekleştiriyoruz. Gerçekleştirmeye de devam edeceğiz” dedi.

Çalışmalarını sürdürürken vatandaşları da ziyaret ettiklerini, dertlerini ve acılarını paylaştıklarını ifade eden Başkan Eroğlu “Sürecin bu noktasında üzerimize düşen bir vücudun azasına zarar geldiğinde bütün azaların oradaki acıya yönelmesi gibi yönelmektir. Çok şükür bunu Tokatlı hemşerilerimiz ile birlikte gerçekleştiriyoruz. Barınma ihtiyaçlarını şehir yeniden imar olana kadar geçici barınaklar olan konteynerlere taşıyacağız. Burada depremzedelere günlük sıcak yemek ulaşıyor. Ek olarak Tokat’tan üç adet seyyar mutfağımız bugün yola çıkıyor. Bu mutfaklardan da hem depremzedelerimiz hem de burada yaraları sarmaya çalışan kardeşlerimiz için içinde ikramların da yer alacağı 2 bin kişiye günlük üç öğün yemek verilecek bir düzeni ek olarak kuruyoruz” dedi.

Afet bölgelerinin yaralarını sarmak için bütün Tokatlıların kenetlendiğini vurgulayan Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu “Ben kıymetli hamiyetperver hemşerilerimize çok teşekkür ediyorum. Bizler buradaki çalışmalarımızda onların gücünü her zaman arkamızda hissediyoruz. Bütün depremzede kardeşlerimiz de hemşerilerimize teşekkürlerini sunuyor ve selam iletmemizi istiyorlar. Belediyelerimiz, bütün kurumlarımız burada canla başla bir mücadele veriyor. Gayretleri için hem ekip arkadaşlarıma, bütün kurumlardaki kardeşlerimize ve gönüllülerimize teşekkür ediyorum” diye konuştu.