41.Komando Tugay Komutanlığı Sancak Verme Töreni, ardından AK Parti Tekirdağ 7.Olağan İl Kongresi'ne katılım gösteren Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, programların ardından Tekirdağ İsmail Fehmi Cumalıoğlu Şehir Hastanesi açılışına da katıldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, açılışta yaptığı konuşmada çok önemli mesajlar vererek vatandaşlara koronavirüsle ilgili önemli uyarılarda bulundu.

"TEKİRDAĞ'IN İFTİHAR KAYNAĞI OLACAK"

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Tekirdağ ilindeki vatandaşların sabırsızlıkla beklediği İsmail Fehmi Cumalıoğlu Şehir Hastanesi'nin her bakımından Tekirdağ için bir iftihar kaynağı olduğuna dikkat çekti. Erdoğan ayrıca, hastanenin adına ilham olan Fehmi Cumalıoğlu'nun hem doktori hem de siyasi bir kişilik olduğunu ve Tekirdağ'lı olduğunu ifade etti. 

"1006 ODALI HASTANEYİ 45 GÜNDE YAPTIK"

Pandemik süreçte gelişmiş ülkelerin gerçek kapasitelerinin ortaya çıktığını vurgulayan Erdoğan, kağıt üzerinde maddi anlamda güçlü olduğu görünen ülkelerin sağlık sistemlerinin ve hastane kapasitelerinin yetersiz oluşunun koronavirüs vesilesiyle ortaya çıktığını söyledi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Atatürk Havalimanı'ndaki 1006 odalı hastanenin 45 günde bitirildiğine dikkat çekerek Türkiye'nin gücüne vurgu yaptı.

ERDOĞAN: SİGARA İÇMEYİ BIRAKIN

Koronavirüs mücadelesinin henüz bitmediğinin altını çizen Erdoğan, son dönemlerde dünya genelindeki hasta, vaka ve vefat oranlarının artış gösterdiğini belirtti. İlaç ve aşı çalışmaları sona erene kadar mücadele etmeye devam etmek durumunda olduğumuzu ifade eden Erdoğan, vatandaşlara seslenerek, "Allah rızası için sigara içmeyi bırakın." dedi. Erdoğan kurallara uyumluluk göstermenin bir vatandaşlık görevi olduğunu da hatırlattı.