Tüm dünyayı etkisi alan koronavirüsün baş gösterdiği günden bu yana canhıraş bir şekilde hastanelerde görev yapan, ailelerinden ayrı kalan sağlık çalışanlarına sağlanan ücretsiz toplu taşıma hizmeti bugün son buldu. Ancak alınan yeni bir karara göre, sağlık çalışanlarının toplu taşıma hizmetinden ücretsiz olarak yararlanması için belirlenen süre uzatıldı.

Bu doğrultuda, sağlık çalışanları 30 Haziran 2021 tarihine kadar toplu taşıma hizmetinden ücretsiz bir şekilde yararlanabilecek.

RESMİ GAZETE'DE YAYIMLANDI

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın bizzat imzaladığı 31.12.2020 tarihli Resmi Gazete kararına göre, yeni tip koronavirüs (kovid-19) salgını yayılmasının önlenmesine yönelik olarak alınan tedbirler çerçevesinde sağlık hizmeti veren, özel sektör ve kamuya ait olan bütün sağlık kurum ve kuruluşlarında görev yapan sağlık personellerinin, toplu taşıma araçlarını ücretsiz olarak kullanma süresinin yanı sıra kamunun sosyal tesislerden de yararlanma hakkı önümüzdeki Haziran ayına kadar ertelendi.

ÜCRETSİZ KULLANMA SÜRESİ 6 AY DAHA UZATILDI

Karar çerçevesinde, sağlık çalışanları, ilgili belediyelerin karar vermesi şartı ile, belediyeler ve belediyelere bağlı kuruluşlarla Bunlar tarafından kurulan müessese, birlik, işletme ve şirketler tarafından yürütülen toplu taşıma hizmetlerinden; Marmaray, İzban ve Başkentray seferlerinden 30 Haziran 2021'e kadar ücretsiz olarak yararlanacak.