Son dakika haberi: Sağlık Bakanlığı, influenza ve grip aşısıyla ilgili kritik bir açıklamada bulundu. Hatırlanacağı üzere söz konusu aşılar, vatandaşlar tarafından büyük talep görmüştü. Koronavirüse yakalanmaktan korkan vatandaşların yaygın olarak talep ettiği aşılardaki oranın geçen yıllara kıyasla oldukça fazla olduğu belirtildi. İşte Sağlık Bakanlığı tarafından yapılan son dakika açıklamalasının detayları...

YALNIZCA RİSK GRUBUNA UYGULANACAK

Geçtiğimiz dakikalarda grip ve influenza aşılarına ilişkin açıklama yapan Sağlık Bakanlığı, geçen yıllara kıyasla aşıya olan talebin çok yüksek olduğunu, bu sebeple aşıların temin edilmesi için gerekli bağlantıların sağlandığını duyurdu.

Aşıların dünya genelinde sınırlı kapasite ile üretilmesi sebebiyle belli zaman dilimlerinde temin edilebilecek olan aşıların öncelikli olarak belirlenen risk gruplarına uygulanacağını duyuran bakanlıktan gelen açıklamada, "Belirlenen risk grupları ağırlık derecesine göre sıralanarak kademeli bir şekilde aşı yapılması öngörülmüştür." ifadeleri kullanıldı.