Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı’nın Basın Danışmanı İlhan Çabukol, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun görevden aldığı Murat Ongun’un sosyal medya hesabından Tuzla Belediyesi’nin hedef alan iftiralarına tepki gösterdi.

Twitter hesabından Murat Ongun’un tweetlerini alıntılayan İlhan Çabukol, Ongun’a “Sayın @Mrt_Ongun belediyeler arsaları üzerinde tasarruf eder, gerektiğinde satabilirler. İBB de öyle yapar. İBB için bu işler “Rant İşleri” olabilir, bilmiyorum. Tuzla için ise imanız, izansız bir karalama, iftira. Onu geçin siz şu davete kulak verin: www. tuzladanibbyeacikdavet.com” ifadelerini kullandı.

İlhan Çabukol’un kulak verin çağrısı yaptığı davet, Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı’nın öncülüğünde, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ni, Tuzla’da çürümeye terkettiği yatırımları tamamlamaya ve büyükşehir belediye başkanı Ekrem İmamoğlu’nu seçim meydanlarında verdiği sözleri tutmaya çağıran açık davet. Ocak ayı başında açılan açık davet platformunda binlerce Tuzla’lı Büyükşehir Belediyesi’ni Tuzla’da işini yapmaya davet ediyor.