Saadet Partisi Genel İdare Kurulu Üyesi ve YENİAD Genel Başkanı Selman Esmerer, sosyal medya mecrası X'te (Twitter) 'Milli Görüş Çağrısı' paylaşımında bulunarak Saadet Partisi'nin 30 Haziran'da gerçekleştireceği kongrede aday olacağının sinyallerini vermiş oldu.


Esmerer, yaptığı uzun paylaşımında ''Uzun zamandır bir sistem sorunu yaşanıyor. Bu kriz devam ettiği sürece Saadet Partisi'nin genel başkanının kim olduğu veya kimin olacağı önemsizdir'' açıklamasında bulundu.

Son kongre 2022'de yapılmıştı

Saadet Partisi Genel Başkanı Karamollaoğlu, geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada, sağlık sorunları nedeniyle artık genel başkanlık görevini yapamayacağını açıklamıştı. Saadet Partisi'nde son kongre 30 Ekim 2022'de yapılmıştı.

Temel Karamollaoğlu'nun tek aday olduğu kongrede, partinin toplam bin 200 delegesinden, bin 50'si oy kullandı.

Selman Esmerer kimdir?

Aslen Erzincanlı olan Selman Esmerer, 1959 yılında İstanbul'da doğdu. 1981 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümü'nden mezun oldu.

Ambalaj sektöründe ticari faaliyetlerini Sürdüren Esmerer, Bu alanda Elif Ambalaj markasıyla çok önemli bir tesis kurarak Gıdadan, Mobilyaya her sektörün ünlü markalarının mallarının ambalajını ve baskılarını üretmektedir.

İstanbul Oluklu Mukavva Üreticileri Derneği (İSOM) Başkan Yardımcılığı ve İlme Hizmet Vakfı Başkan Yardımcılığı görevlerini sürdürmekle birlikte Yeni bir Dünya Sanayici ve İş adamları Derneğinin'de Genel Başkanlığına seçilmiştir.

Evli ve dört çocuk babasıdır.