Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) geçmiş dönem cumhurbaşkanı adayı ve Eski CHP Yalova Milletvekili Muharrem İnce, İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu'na suikast düzenlendiğine ilişkin iddiaları ve CHP gündemini değerlendirdi. CHP'nin durumuna çok üzüldüğünü söyleyen İnce, "CHP yönetilemiyor." dedi.

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'na suikast düzenlendiğine ilişkin iddiaları da değerlendiren Muharrem İnce, "Ben devletin ciddiyetine her zaman inanmışımdır. Suikaste ilişkin iddialar öyle ulu orta yerlerde konuşulmaz." dedi.

İNCE: CHP'DEN UMUDUM KALMADI

Hürriyet gazetesi yazarı Abdulkadir Selvi ile görüşen Eski CHP Yalova Milletvekili Muharrem İnce, Selvi'nin, "Yeni parti kurma eğiliminiz ağır bastığına göre sizin CHP'ye dair umudunuz kalmadı mı?" sorusunu, "Evet." şeklinde yanıtladı.

CHP'nin durumuna çok üzüldüğünü belirten İnce, "CHP yönetilemiyor. Her geçen gün yeni bir skandal çıkıyor ortaya. CHP yönetiminin yeni politikası zamana yaymak olmuş. Neşter vuramıyor, sorunları çözemiyorlar. Her yeni gün yeni bir skandal duyuyoruz." dedi.

SUİKAST İDDİALARI ORTA YERDE KONUŞULMAZ

İnce, İBB Başkanı'na suikast haberleriyle ilgili şu değerlendirmeyi yaptı:

Cumhurbaşkanlığı adayıyken seçim kampanyası sırasında bir ilden emniyet müdürü otobüsüme gelip suikast iddiası sebebiyle mitingi iptal etmem gerektiğini söyleyince ben de 'İptal etmem, senin görevin benim güvenliğimi sağlamak' demiştim. Yaptığım en kısa miting oydu. 21 dakika sürmüştü. Böyle şeyler ortalık yerlerde konuşulmaz. Ortada bir devlet vardır ve bu devlet, muhalifinin de güvenliğini sağlamakla yükümlüdür."

İnce'nin partisinin detayları belli oluyor

İnce, yeni kuracağı partisinin isim ve logo üstünde yapılan çalışmalarının büyük ölçüde tamamlandığını açıkladı. Ancak İnce, Koronavirüs (Covid-19) vaka sayılarındaki artış sebebiyle kurucular kurulu toplantısının başka bir tarihe ertelendiğini belirtti.