Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ve covid19.saglik.gov.tr sitesinden yeni koronavirüs verilerini gösteren tablo paylaşıldı. Bu hafta sonu sokağa çıkma yasağı uygulandı. Ayrıca hafta içi de bir takım kısıtlamalar söz konusu. Tüm bunlar koronavirüs salgınının kırılması adına yapılırken geçtiğimiz gün paylaşılan güncel koronavirüs tablosundaki son durum merak ediliyor.

Bakan Fahrettin Koca, Twitter hesabından her gün paylaşım yaparak vatandaşları bilgilendiriyor. Peki 22 Kasım 2020 güncel koronavirüs tablosuna göre vaka sayısı kaç oldu? Türkiye'de kaç hasta var, kaç kişi koronavirüs (covid-19) oldu? İşte detaylar...

KOCA: SALGINLA MÜCADELE YÖNTEMİ DEĞİŞMEDİ

Twitter hesabından bir açıklama yapan Bakan Koca, dün koronavirüs testi pozitif sonuçlanan 6 bin 17 kişi olduğunu söyleyerek salgının en başından beri bahsettiği hijyen, sosyal mesafe ve maske kurallarını tekrar tekrar uygulamaya davet etti. Ağır hasta sayısındaki artışa ve can kayıplarına üzüntüyle değinen Bakan Koca, hafta sonu uygulanan sokağa çıkma yasağının ve hafta içi kısıtlamalarının salgının seyrine olan etkisinin ilerleyen günlerde görüleceğini söyledi.

22 KASIM 2020 GÜNCEL KORONAVİRÜS TABLOSU

Geçtiğimiz günün koronavirüs (kovid-19) verileri paylaşıldı. Dün tam 155 bin 516 test yapıldı. Bu testlerden 6 bin 17'si pozitif olarak sonuçlandı. Ağır hasta sayısı artış göstererek 4 bin 217'ye yükselirken vefat sayısı 139 olarak kayıtlara geçti. Dün iyileşen kişi sayısı, günlük hasta sayısının en az bir kat altında kalarak 3 bin 812 oldu.