Bali'de yüzlerine gerçekleştirdikleri makyaj ile maske yasağını delen iki YouTuber'ın pasaportlarına el konuldu. İkilinin ülkeden sınır dışı edilmesi gündemde.

2 YouTuber'ın Bali'de yaptığı maske şakasının yankıları sürüyor.

Geçtiğimiz günlerde yüzlerini maske takıyormuş izlenimi verecek şekilde boyayan Josh Paler Lin ve Leia Se bu anı an be an kaydetmişti.

Yüzlerine çizdikleri maske ile, maskesiz bir şekilde insanların arasında dolaşan ikili büyük reaksiyon çekmişti.

Maske yasağını çektikleri şaka videosu ile delen ikilinin yayınladığı video 22 Nisan'da yayınlandı ve milyonlarca birey tarafından izlendi.

2 gün sonra gelen reaksiyonlar ardından videoyu kaldıran ikili bir de özür mesajı yayınladı. Fakat ikilinin bu özrü yeterli olmadı.

Söz konusu videonun kısa sürede viral olması ardından Endonezyalı yetkililer harekete geçti.

3.4 milyon abonesi olan Lin ve Se'nin pasaportlarına el konuldu. Independent'ta yer alan habere göre, 2 YouTuber sınır dışı edilmek ile karşı karşıya.

Bali'deki Hukuk ve İnsan Hakları Bakanlığı bölge ofisinin sözcüsü Putu Surya Dharma konu ile alakalı yaptığı bildirimde şu ifadelere ver verdi:

"İki YouTuber'ın sınır dışı edilip edilmeyeceklerine karar vermek amacıyla Göçmen Bürosu ile birlikte araştırmalarda bulunulacak."

"Bu videoyu yapma niyeti hiç de saygısızlık etmek ya da herkesi maske takmamaya çağrı etmek değildi" diyen Lin, konu ile alakalı açıklamalarında şu ifadelere yer verdi:

"Bu videoyu insanları eğlendirmek amacıyla yapıyorum zira ben bir içerik üreticisiyim ve insanları eğlendirmek benim işim. Bunu bir daha yapmayacağımıza ise söz veriyoruz."