İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından ihtiyacı olan öğrencilere verilecek olan burs için başvuru sonuçlarının açıklandığı öğrenildi. Vatandaşlar da "İBB bursu ne kadar", "İBB bursu sonuçları" gibi kavramları araştırmaya başladı. Peki İBB bursu başvuru sonuçları nasıl sorgulanır? İBB bursuna başvuru yapmak için gerekli şartlar nelerdir?

İBB BURS SONUÇLARI SORGULAMA

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Genç Üniversiteli Eğitim Yardımı kapsamındaki burs sonuçları, gencuniversiteli.ibb.istanbul adresinden açıklandı.

İBB burs başvuru sonuçlarını öğrenmek için burayı tıklayınız.

İBB BURSU İÇİN BAŞVURU ŞARTLARI NELER?

İBB bursu alabilmek için TC vatandaşı olmak, öğrencinin ailesinin/anne-baba vefatı halinde yakının İstanbul'da ikamet etmesi gerekmektedir.

Öğrenci Lisans veya Önlisans öğrencisi olarak eğitimini sürdürüyor, eğitimine normal öğrenim süresi içerisinde devam ediyor olmalıdır.

Öğrenci bir devlet üniversitesinde veya Vakıf/Özel üniversitede yüzde 100'lük bursla okuyor olmalıdır. Son ve ara sınıf öğrencilerinin yıl sonu başarı puanı en az 53/100 veya 2,00/4 olmak zorundadır.

Burs alabilmesi için öğrencinin maddi anlamda desteğe ihtiyacı olmalıdır.

Kimler İBB burs başvurusu yapamaz?

Uzaktan veya açıktan okuyan, ücretli değişim programında yer alan, yüz kızartıcı bir eylem sebebiyle disiplin cezası alan ve 25 yaşından büyük olan öğrenciler İBB tarafından sağlanan burs için başvuru yapamaz.

İBB bursu ne kadar? İBB bursu kaç TL?

Burs her öğrenci için yıllık 3 bin 200 TL şeklinde belirlendi. Söz konusu burs 3'e bölünerek öğrencilere 3 farklı ay içinde teslim edilecek.