Düzce Belediyesi de sıfır atık, çevre koruma ve yenilenebilir enerji alanında yaptığı çalışmaları ziyaretçilere anlatmak üzere fuarda yerini aldı.

Başkent Millet Bahçesi’nde “Hepimizin Bir Dünyası Var” teması ile kurulan fuarda özel sektör, dernek ve üniversitelerin yanı sıra 39 belediye arasında Düzce Belediyesi de yerini aldı.

Kurumu temsilen Başkan Yardımcıları Barış Bayrak ve Okan Kaltu’nun katıldığı fuarın birbirinden önemli ziyaretçileri oldu. Eski Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişçi, AK Parti İstanbul Milletvekili Yahya Çelik, Sultanbeyli Belediye Başkanı Ali Tombaş Düzce Belediyesi stantını ziyaret ederek Katı Atık Tesisi, çevre koruma çalışmaları ve enerji kaynaklarının verimli kullanılması yönünde uygulanan çalışmalar hakkında bilgi aldı.

GERİ DÖNÜŞÜME BÜYÜK İLGİ

Stantlarda geri dönüşüm malzemelerinden yapılan çalışmaların ziyaretçiler ve özellikle öğrenciler tarafından büyük ilgi gördüğü fuarın gözdeleri ise Düzce Bilim Merkezi’nde sergilenen hurda araba parçalarından yapılan robot figürleri oldu. Düzce Belediyesi stantını ziyaret edenlerin selfie çekmek için sıraya girdiği robotların yapım hikayesi de katılımcılarla paylaşıldı.