Barış Yarkadaş, CHP’li İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun cumhurbaşkanı adayı olmak için 3 kişilik bir ekip kurduğu ve bu ekibin yoğun şekilde görüşmeler yürüttüğünü açıkladı.

Cumhuriyet Halk Partisi eski milletvekili Barış Yarkadaş, TV100'de Erdoğan Aktaş'ın sunduğu Sağlı Sollu programında muhalefette yaşanan cumhurbaşkanlığı adaylığı yarışı ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Programın yorumcularından Barış Yarkadaş, adaylık için en güçlü isimlerden biri olan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu hakkında dikkat çekici iddialarda bulundu.

Barış Yarkadaş'ın dikkat çeken açıklamaları şu şekilde:

"Ekrem İmamoğlu, Macron modeli (Fransa Cumhurbaşkanı) üzerinde çalışıp 'acaba ben de Macron gibi çıkış yapıp cumhurbaşkanı adayı olabilir miyim?' arayışını sürdürüyor.

3 KİŞİLİK BİR EKİBİ VAR

Bununla ilgili de 3 kişilik bir ekibi var ve bu ekip de çalışmalarına devam ediyor. Çünkü İmamoğlu, Meral Akşener'in kendisini desteklediğini düşünüyor ki Akşener geçen hafta geldi İmamoğlu ile görüştü ve Akşener bando ile karşılandı ki o görüntüler kamuoyuna yansıdı.

DAVUTOĞLU İLE GÖRÜŞTÜ

İmamoğlu aynı gece metrobüs kazasının olduğu gün Ahmet Davutoğlu'nun evinde Davutoğlu ile yemek yedi.

Belli ki bir mekik diplomasisi o anlamda sürüyor.

Bu bağlamda İyi Parti'nin bugün itibarıyla Mansur Yavaş'ı çatı aday olarak çıkarmak istediği net. Ortak aday demiyorum bakın çatı aday, ismi bu.

KILIÇDAROĞLU ADAY OLMAKTA KARARLI

Ortak aday dediğinizde 6'lı masanın ortak adayı olacak. Fakat Kemal Bey aday olmakta kararlı.

Şöyle ilginç bir yere götürüyor İyi Parti tartışmayı; Mansur Yavaş'ı Kemal Bey'in adaylığını deklare etmesine rağmen karşısına çıkarmaya hazırlıyorlar görüntüde de olsa.

Çünkü Meral Hanım son dönemlerde çok ilginç adımlar atıyor. Mesela bugün gitti CHP'nin ihraç isteği ile disipline sevk ettiği Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan ile görüştü."