Her sabah aç karnına içilen 1 yiyecek kaşığı zeytinyağı ve limon karışımı, sindirim sistemini düzenleyerek kabızlığa iyi gelmektedir. Bununla beraber bedenin günlük olarak muhtaçlığı olan vitamin-minerallerini karşılayarak bağışıklık sistemini sağlamlaştırır. Limon ve zeytinyağı, değişik ayrı bakıldığında dahi oldukca kuvvetli antioksidan deposudur. Beraber tüketildiğinde tüm iç organları baştan aşağıya temizleyerek daha sıhhatli ve dizgesel çalışmasını sağlar ve buna bağlı olarak da birçok dirimsel hastalıkların ortaya çıkmasına sakınca olur. 

Yanlış ve yetersiz beslenen; sigara ve alkol suretiyle ziyanlı alışkanlıkları olan şahıslarda sıkça görülen karaciğer hastalıkları, ölümcül hastalıklara sebebiyet verebilir. Karaciğer yağlanması, siroz, karaciğer kanseri suretiyle ölümcül hastalıklardan korunmak için sıhhatli beslenme alışkanlıkların edinilmesi yanında her sabah aç karnına limon ve zeytinyağı içmek tavsiye edilir.

Zeytinyağı ve Limon Kürü 

1 yiyecek kaşığı zeytinyağı

1 yiyecek kaşığı limon suyu

İkisi ufak bir kasede benzeşik bir karışım olana kadar düzgünce karıştırılır. Akabinde tek yudumda içilir. Her sabah sistemli limon ve zeytinyağı kürünü olarak içilmesi halinde karaciğeri temizler ve karaciğer hastalıklarına karşı esirgeyici kalkan misyonundadır.