Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, Müstakil İş Adamları Derneği (MÜSİAD) Tokat Şubesinin 3’üncü Genel Kurulu’nda yaptığı konuşmada, Tokat’ın artık hedeflerine koşan bir şehir olduğunu söyledi.

Üzerinde yaşadığımız Anadolu topraklarının, tarihi, doğası ve insanıyla siyasiler ve iş insanlarına önemli misyonlar yüklediğini dile getiren Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu “Hamdolsun özellikle son yıllarda Cumhurbaşkanımızın önderliğinde, ülkemizin yüksek potansiyelli olarak büyümesine, güçlü bir ülke olma noktasına gelmesine, bütün dünyaya yaydığı enerjisiyle hep birlikte şahitlik ediyoruz. Dünün kayıkçı kavgasından kısır siyasetinden, anti demokratik uygulamalarından, faizden ve daha nice nice böyle suni gündemlerden kurtulmuş, bugün hamdolsun kendi gündemini kendi belirleyen bugün sayılı ülkeler arasına girmeyi başarmıştır. Başındaki lideriyle, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ile her zaman ve her platformda ben varım diyen bir ülke konumuna gelmiştir. Onun için bugün bu güzelliklerin sağlanmasında katkısı olan siz değerli iş insanlarına, siyasilerimize, sivil toplum kuruluşlarımıza ve yine dualarıyla bu ülkeye güzellikler katan bütün herkese ve değerli Cumhurbaşkanımıza ben huzurlarınızda teşekkür etmek istiyorum. Allah ondan razı olsun diyorum. Birlikte, beraberce Türkiye Yüzyılında daha nice hizmetler yapmayı Rabbim nasip etsin” dedi.

Birlik ve beraberlik için Tokat için yapılacak çalışmalarda Tokat’ın hedeflerine ilerleyeceğini vurgulayan Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu “Tokat insanı çalışkandır, vatanseverdir, hamiyetperverdir ve tuttuğunu kopartır. Ve biz burada bütün Tokat’ımızın unsurlarını görüyoruz. Sayın Valimizi görüyoruz, siyasilerimizi görüyoruz ve bu şehre her zaman değer katan hem sivil toplum kuruluşlarımızı hem de iş insanlarımızı görüyoruz. Biz böyle birlikte olursak bu şehir için daha nice güzellikler oluşturabiliriz. Bir ve beraber olarak, birbirimize omuz verirsek bu şehirde daha büyük hikâyeler yazabiliriz. Hamdolsun ben bu birlik ve beraberliği görüyorum. Şimdi Tokat’ı sorunlarını çözen, ileriyi hedefleyen ve hedeflerine koşan bir şehir olarak görüyorum. Bunda sizlerin çok büyük emekleri var. Çok büyük destekleri var. İnanıyorum ki başta tarım anlamındaki çalışmalarda Tokat’ımızdaki katma değeri ve ekmeği büyüteceğiz. Bunun yanında turizm anlamında her geçen yıl yükselişi yakalayan bir Tokat’ı görüyoruz. Türkiye’deki pastadan büyük bir pay almaya başlayan Tokat’ı görüyoruz. Bunun yanında belli alanlarda kümeleşmeye doğru giden sanayileşmeyi görüyoruz. Bugün organize sanayi bölgelerimizde 15 binin üzerinde istihdamın var olduğunu görüyoruz. Fakat bunu yeterli görmüyoruz. Hedefimizin daha büyük olması lazım. 30-40 binleri bizlerin hedeflemesi lazım. Bu anlamda da önemli çalışmalar yapılıyor. Başta Tokat merkez olmak üzere diğer organize sanayi bölgelerimizde yeni genişleme sahaları açılmasıyla inanıyorum ki Tokat sanayine gelecek yatırımcıların da sayıları artacaktır” dedi.

MÜSİAD’ın  32 yıldır vatanperver bir yaklaşımla ülkemizde güzel çalışmalar yaptığını dile getiren Başkan Eroğlu “Özellikle son yıllarda TOGG olsun, savunma sanayimizdeki atılımlar olsun MÜSİAD’ın izlerini görüyoruz. Bu bizleri hem gururlandırıyor, hem de duygulandırıyor. Şimdiye kadar yapılan çalışmalar için teşekkür ediyor, bundan sonra yapılacak çalışmalarında başarılar diliyorum. Tokat’ımızda da son sekiz yıldır var olan Müsiad üyelerimiz şehrimizin gelişmesine katkıda bulunuyorlar. Yaptıkları çalışmalar, sağladıkları istihdamlar, Tokat’ımızın gelişmesine yaptıkları katkılar için bütün üyelerine ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Bugüne kadar görev yapan değerli başkanlarımıza şehrimize kattıkları için teşekkür ederken yeni oluşan yönetime de gönülden başarılar diliyorum” diye konuştu.