Koronavirüs salgını hala etkisi devam ettirirken Türkiye'nin dört bir yanından iyi haberler gelmeye devam ediyor. Özellikle vatandaşların kurallara riayet etmesinin ardından vaka sayısında düşüş görülmesi yüreklere su serperken, en yüksek vaka sayısına sahip illerin başında gelen Ankara'dan da sevindirici bir haber geldi.

Ankara Valisi Vasip Şahin, Kızılcahamam Kaymakamı Can Aksoy ve Kızılcahamam Belediye Başkanı Süleyman Acar'ın da eşlik etmesiyle Kızılcahamam'da denetim yaptığı esnada vaka sayılarındaki artış hızının düştüğünü bildirdi.

VATANDAŞLARIN KURALLARA UYMASIYLA HIZ DÜŞTÜ

Denetimlerin ardından vatandaşların maske-mesafe-temizlik kurallarına uyum göstermesiyle vaka sayısının artış hızında düşüş gözlemlendiğini belirten Vasip Şahin, vatandaşlara duyarlı davrandıkları için teşekkür etti.

Ankaralıların duyarlı davranmasıyla bu başarıyı elde ettiklerini vurgulayan Şahin, Son 1 haftadaki gelişmelere göre Ankara'da vaka artış hızımız yavaşladı. Gösterdiğimiz duyarlılık, sahaya olumlu olarak yansıyor. Biraz daha fedakarlık yapacağız, biraz daha sabredeceğiz. Yaptığımız her şey kendimiz için." dedi.

Ayrıca Şahin, denetimlerin arttığını ve bu doğrultuda izolasyon sürecini ihlal eden vatandaşların yurtlara sevk edildiğini; burada bütün ihtiyaçlarının karşılandığını duyurdu. Açıklamasına göre yurtta kalan kişi sayısı 86 oldu.

KEÇİÖREN'DEKİ LİNÇ GİRİŞİMİ

Keçiören Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ndeki sağlık çalışanlarının linç edilmeye çalışılmasıyla ilgili soruları üzüntüyle yanıtlayan Şahin, Sağlık çalışanlarımız, dünyaya örnek teşkil edecek bir fedakarlık içinde görev yapıyorlar. Bu kadar fedakarca çalışan personele ancak saygı duyulur, hürmet edilir." dedi.