Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, yeni tip koronavirüs (covid-19) vaka ve vefat sayılarının derlendiği Türkiye koroanvirüs tablosunu Twitter hesabı üzerinden yayınladı. Tabloda korkutan rakamlar yer aldı. Yapılan açıklamaya göre, 20 Kasım 2020 tarihinde Türkiye'de koronavirüs kaynaklı ölen kişi sayısı 141 olarak kayıtlara geçti. Bunun şimdiye kadar olan en yüksek vefat sayısı olduğu belirtildi. Geçtiğimiz gün 5 binden fazla kişiye koronavirüs tanısı koyuldu. İşte 20 Kasım 2020 güncel koronavirüs (kovid-19) tablosu...

"TEDBİRLERLE DAHA KOLAY"

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, sosyal medya platformu Twitter üzerindeki resmi hesabından yaptığı açıklamada bugün tespit edilen vaka sayısının 5 bin 103 olduğunu aktardı. Ağır hasta sayısının da 4 bin bandına ulaşmak üzere olduğunu ifade eden Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, koronavirüsle mücadele kapsamında tekrardan kısıtlama kararı almak durumunda kaldıklarını, ancak hep beraber tedbirlere uyulduğu takdirde mücadelenin çok daha kolay olacağını belirtti.

VAKA SAYISI 5 BİNİN ÜZERİNDE

Yeni yayınlanan koronavirüs tablosuna göre geçtiğimiz gün Türkiye genelinde 5 bin 103 yeni koronavirüs hastası tespit edildi. Ağır hasta sayısı 3 bin 990 olarak kayıtlara geçti. Yatak doluluk oranının ise her geçen gün arttığı görülüyor. Öte yandan vefat sayısı da korkunç seviyelere ulaştı.

Koronavirüs kaynaklı vefat eden kişi sayısı 141

Tabloda, geçtiğimiz gün koronavirüs sebebiyle hayatını kaybeden kişi sayısının 141 olduğu belirtildi. Bu da, Türkiye'de bir günde en fazla can kaybı olarak kayıtlara geçti. Toplam vefat sayısı 12 bin 84'e yükseldi.

GÜNCEL KORONAVİRÜS TABLOSU 20 KASIM 2020