Türkiye'nin koronavirüs (covid-19) ile olan mücadelesi devam ediyor. Bilim dünyasından aşı çalışmalarına ilişkin olumlu yönde haberler arka arkaya gelse de salgınla mücadele halen bitmiş değil. Koronavirüs halen aktif olarak etkisini gösteriyor, bu da günlük koronavirüs tablosundaki rakamlara yansıyor. Geçtiğimiz günkü verilere bakıldığı zaman, kovid-19 virüsünün çok fazla kişinin canına mal olduğu görülüyor.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Twitter hesabından günlük olarak verileri paylaşarak vatandaşları maske, mesafe ve temizlik kurallarını uygulamaya, gerekmedikçe evden çıkmamaya davet ediyor. Peki güncel koronavirüs tablosunda son durum ne? Ölü, vaka, hasta ve ağır hasta sayısı kaç oldu? İşte 2 Aralık 2020 güncel korona tablosu...

GÜNCEL KORONAVİRÜS TABLOSU 2 ARALIK 2020

Tabloya göre geçtiğimiz gün 183 bin 624 adet kovid-19 testi yapıldı. Bu testlerden 31 bin 923 test pozitif olarak sonuçlandı. Yeni koronavirüs hastası olan kişi sayısının 6 bin 690 olarak kayıtlara geçtiği görülüyor. Vefat sayısı ise şimdiye kadarki en yüksek sayı olan 193 olarak kayıtlara geçti.

KOCA: KAPALI ORTAMLARDAN UZAK DURUN

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, kış mevsimi sebebiyle kapalı ortamlarda daha fazla vakit geçirildiğini söyledi. Aktif hasta sayısını azaltabilmek için kapalı ve yeterince hava almayan ortamlardan uzak durulması gerektiğini beyan eden Koca, vatandaşları uyardı.