Cumhurbaşkanı Erdoğan, Samsun Çarşamba Havalimanı'nda TEKNOFEST 2022'ye katıldı. Vatandaşlara seslenen Başkan Erdoğan, Yunanistan'ı çok sert sözlerle uyardı.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'IN SÖZLERİ YUNANİSTAN VE DÜNYADA MANŞET OLDU

Erdoğan, "Bak Yunan tarihe dön, çok daha ileri gidersen bunun bedeli ağır olur ağır. Yunanistan'a bizim tek cümlemiz var, İzmir'i unutma" dedi. Başkan Erdoğan'ın mesajı dünya ve Yunanistan'da manşet oldu.

FRANSIZ HABER AJANSI AFP: ERDOĞAN, YUNANİSTAN'I UYARDI

Fransız haber ajansı AFP son dakika olarak paylaştığı açıklamaları, ''Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Yunanistan'ı Ege üzerinde Türk uçaklarını "taciz etmeye" devam etmesi halinde "ağır bir bedel" ödeyeceği konusunda uyardı.'' şeklinde paylaştı.

AL ARABIYA: AĞIR BEDEL UYARISI

Birleşik Arap Emirlikleri haber ajansına ait Al Arabiya English ise Erdoğan'ın Yunanistan sözlerini, ''Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Yunanistan'ın Türk uçaklarını Ege üzerinde “taciz etmeye” devam etmesi halinde “ağır bir bedel” ödeyeceği konusunda uyardı.'' şeklinde son dakika olarak verdi.

CNN

CNN Yunanca, "Erdoğan`ın Yunanistan`a doğrudan ve açık tehdidi: Yunanistan, İzmir`i unutma" başlığını kullandı.

Haberde, "Erdoğan`ın Yunanistan`ın adalarına operasyon sinyali verdiği" şeklindeki not aktarıldı. Erdoğan`ın söz konusu açıklamalarının, "Yunanistan`ın NATO içinde değeri yoktur." ifadesinin ardından geldiğine dikkat çekildi.

'YUNANİSTAN'I DOĞRUDAN TEHDİT ETTİ'

"in.gr" adlı internet sitesi, Cumhurbaşkanı Erdoğan`ın Yunanistan`ı "doğrudan tehdit ettiğini" yazdı.

Erdoğan`ın, "Ankara vakti geldiğinde ne gerekiyorsa yapmaya hazır olduğunu" vurguladığına işaret edildi.

RUSSIAN TODAY: YUNANİSTAN AĞIR BEDEL ÖDEYECEK

Rusya haber ajansı Russian Today da AFP'nin açıklamalarını aktararak, ''Türkiye'den Erdoğan, Ankara'nın Uçaklarını Ege'de 'Taciz Etmeye' Devam Ederse Yunanistan'ı 'Ağır Bedel Ödeyecek' uyarısında bulundu'' dedi.

ERT: TARİHE BİR BAKIN

Yunan devlet televizyonu ERT, Erdoğan`ın, Ege`deki hava sahası ihlalleri nedeniyle Yunanistan`ı uyardığını aktardı. Uyarılarını sıralayan Cumhurbaşkanı Erdoğan`ın "Tarihe bir bakın. Daha ileri giderseniz, ağır bir bedel ödersiniz." dediği kaydedildi.