Terör örgütü YPG/PKK, Irak bölgesinde yer alan Peşmerge güçlerine saldırmaya devam ederek terör estiriyor. Iraklı yetkililerin bu konuyla ilgili yaptığı açıklamaya göre uluslararası koalisyon, yıllardır terör örgütlerine ağır silahları peşkeş çekiyor.

ABD'nin öncülüğü ile bir araya gelen uluslararası koalisyonun uzun yıllardır terör örgütü DEAŞ karşısında bir savaş verdikleri gerekçesiyle YPG/PKK terör örgütü, ağır silahlarla donatıldı ve donanımlı bir ordudan farksız hale getirildi. Başka bir terör örgütü YPG/PKK, bu silahları kullanarak Suriye ve Irak bölgelerinde masum insanların kanına girmeye devam ediyor.

PEŞMERGE GÜÇLERİNE AĞIR SİLAHLARLA SALDIRIYORLAR

Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Peşmerge Bakan Yardımcısı Serbest Lezgin tarafından yapılan açıklamada, YPG/PKK terör örgütünün, Suriye sınırı üstünden Peşmerge güçlerine saldırdığı, bu saldırıları da ağır silahlarla yaptığı ifade edildi. Lezgin, 8 kişiden oluşan silahlı bir grup PKK terör örgütü mensubunun, yasa dışı yollarla Suriye'den geçip Kürdistan Bölgesi'ne geçiş yapma girişiminde bulunduğunu söyleyerek, 50-60 kişilik bir YPG'li terörist grubunun, o bölgede yer alan Peşmerge noktasına saldırdığını belirtti.

Temsili fotoğraf.

ÖLÜ VE YARALI SAYISINA İLİŞKİN DETAY VERİLMEDİ

Lezgin, söz konusu saldırının yaklaşık olarak bir buçuk saat sürdüğünü ve bu saldırıda ağır silahların kullanıldığını söyledi. 50-60 kişiden oluşan terörist grubunun daha sonra Suriye'ye geri döndüğünü aktaran Lezgin, ölü ve yaralı sayısına ilişkin herhangi bir bilgilendirmede bulunmamasının yanı sıra, ağır silahların Batı ülkeleri tarafından terör örgütlerine temin edildiğine dikkat çekti.