Zeytinburnu'nda 55 bin metrekare alan üzerine yapılacak Millet Bahçesi'nde yer alacak İlçe Emniyet Müdürlüğü binasının temeli düzenlenen törende konuşma yapan İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, Zeytinburnu nüfusunun 300 bine dayandığını belirterek, Gündüz çalışanlar ile geçici ikamet izinli ve Suriyeli misafirlerle bu rakam çok daha yukarıda. Dolayısıyla hem ilçemizin hem de bu şehrin huzur hizmetini sağlayanların görevi daha önemli hale geliyor." dedi.

100 BİN NÜFUSA BİR POLİS MERKEZİ DÜŞECEK

İl genelinde polis sayısının 46 bin civarında olduğuna dikkat çeken Yerlikaya,100 bin nüfusa bir polis merkezi düşmesi için çalışmalara başlandığını, şimdiden 6 polis merkezi kurulduğunu, 22 polis merkezimizin inşaasının devam ettiğini söyledi. 

Yerlikaya, 3 polis merkezi ise henüz ihale aşamasında, 5'i için ise arsa tahsis çalışmasının sürdürüldüğünü belirtti.

KOVİD-19 TEPKİSİ

9 ilçede kaymakamlığın, pozitif vatandaşlara yardımcı olduğunu belirten Yerlikaya, virüse yakalandığını bile bile dışarı çıkarak vatandaşları tehlikeye atanlara 'vebal' çağrısında bulundu. 

Açıklamaları şu şekilde:

"Filyasyon çalışma grupları var. 39 ilçede kaymakamlıklarımız bu kardeşlerimize sahip çıkmak ve onların dışarıya çıkmamaları için çalışıyor. Dışarıya çıkmadıklarında sosyal destek gruplarımızın destansı çalışmalarıyla yanlarında oluyoruz. Gazete, su, ekmek istiyorlarsa götürüyoruz. Maddi durumu iyi değilse de yardım ediyoruz. Sizden bir şey istiyorum bu şehrin valisi olarak: Allah rızası için dışarı çıkmayın. Ne söyleyebilirim başka? İdari işlem yapmaktan haya ediyoruz. Pozitif olduğunu bilen kardeşimiz kendi sağlığını düşünmüyorsa bundan büyük bir kul hakkı nasıl olabilir? Şehirle nasıl helalleşeceksin? Biz hem idari işlem yapıyoruz hem de savcılığa suç duyurusunda bulunuyoruz."