Türkiye genelinde vatandaş son haftalarda yerli ve milli ürünleri araştırmaya başladı. İsrail'in Filistin'e saldırılardan sonra alınan boykot kararı kapsamında Türk markalarına ilgi arttı. Özellikle deterjan sektöründe yerli marka sayısı kısıtlı.
 
Son olarak Türkiye'nin yerli ve milli deterjan markası ürettiği haberi geldi. Bahsi geçen markasının ürünleri tüm marketlerde çok ucuza satılacak.
 
Temizlik malzemeleri kategorisinde yer alan ürünlerin yüzde 90'ı boykot listesinde yer alıyor. Türk sermayeli şirketlerin ürettiği ürün sayısı çok az. 
Vatandaş özellikle çamaşır ve bulaşık deterjanı bulma noktasında sıkıntı yaşıyor.
 
Boykot listesinde yer alan deterjan markaları büyük indirim kampanyaları düzenlese de vatandaşın öncelikli tercihi Türk markaları oluyor. 
 
Uzun zamandır yerli deterjan markalarını araştıran vatandaşa müjdeli haber verildi.
 
Türkiye yerli ve milli çamaşır deterjanı üretti. Bahsi geçen bu deterjan tüm marketlerde satışa sunulacak.

Eti Maden tarafından üretilen Aqua Bor isimli deterjan hem renkliler hem de beyazlara kullanılacak şekilde satışa sunuldu.
 
Bilindik deterjan markalarının 6 kilosu 200 lirayken Aqua Bor'un sadece 120 liraya satılacak olması vatandaşı sevindirdi.

 
Ürünü satın alan vatandaşların yorumu ise iyi oldu. Sait Temel isimli vatandaş "Bor harika. Türk malı olması en büyük tercihim. Piyasadaki deterjanlardan hiçbir farkı yok. Gayet temiz yıkıyor ve doğal" şeklinde konuştu. Erkant Özçelik ise, "1 numaralı ürün kimyasal korkusu olmadan kullanıyoruz bizlere ulaşmasına vesile olan herkese teşekkürler" ifadelerini kullandı.

 

Kaynak: Merhabahaberİ