Kendine özgü birçok yeniliğiyle dijital dünyada çığır açacak yerli uygulama Yaay, sosyal medya uygulamaları arasında yerini almaya hazırlanıyor.

Appyap Üst Yöneticisi (CEO) Emre Meriç'in daha önceden konuya ilişkin olarak yaptığı açıklama şu şekildeydi:

"Önceliğimiz ve çıkış noktamız, farklı ve gençlerin dikkatini çekecek dinamik ve yenilikçi bir platform oluşturmaktı. Dünyada mesaj, görsel ya da video odaklı çeşitli platformlar yer alıyor. Yaay'ı bu oluşumlardan ayıran en büyük özelliği, kategorilere ayrılmış yapısı ve içerik paylaşımına göre kullanıcılarına 'rozet' uygulaması olacak. Uygulamamız; kendine özgü yapısıyla, sosyal çevre oluşturma, gündem ve haber takibi, doğru bilgiye ulaşma ve bilgilendirme gibi süreçlerde yepyeni bir deneyim sunacak. Yaay'da içerikler, konularına göre birbirlerinden ayrıştırılarak, konuların daha rahat takip edilebilmesi konforu sağlanıyor. Örneğin, bir kullanıcı, yalnızca haberleri takip etmek istiyorsa, kategorileri buna göre düzenleyip platformu kullanabiliyor."

UYGULAMA SÜREKLİ OLARAK GELİŞTİRİLİYOR

Meriç, Yaay uygulamasını sürekli olarak geliştirdiklerini, tüm alt yapı geliştirmelerini evrensel bir sosyal medya dili ve görsellik algısı üzerinden şekillendirdiklerini belirtti.

ROZET VE PUAN SİSTEMİ

Yerli sosyal medya uygulaması Yaay'da rozet ve puan sistemine yer verilecek. Kullanıcılar, yaptıkları paylaşımlarla puan toplayarak bu puanları çeşitli kampanyalarda kullanma hakkına sahip olacak.