Hafta içi ve hafta sonu market ve bakkalların çalışma saatleri yeniden güncellendi. Koronavirüs tedbirleri kapsamında kısıtlamaların hafta içi her gün saat 19:00’da başlayacak olması nedeniyle bakkal ve marketler de buna göre çalışma saatlerini düzenleyecek. 

HAFTA İÇİ BAKKAL VE MARKET KAÇA KADAR AÇIK, KAÇTA KAPANIYOR?

Genelgede yer alan bilgilere göre “Sokağa çıkma kısıtlamasındaki sürelere uymak için tüm işyerlerinin (istisna getirilenler hariç) çalışma saatleri hafta içi günlerde 07.00-18.00 saatleri arası olarak belirlenecek. Zincir marketler ise saat 10.00’da açılacak.”

HAFTA SONU BAKKAL VE MARKET ÇALIŞMA SAATLERİ

Kısmi kapanma genelgesinde yer alan ifadelere göre “Sokağa çıkma kısıtlamasının olduğu Cumartesi ve Pazar günleri market, bakkal, manav, kasaplar ve kuruyemişçiler 10.00-17.00 saatleri arasında faaliyet gösterebilecek. 65 yaş ve üzeri ile 18 yaş altında bulunanlar hariç, zorunlu ihtiyaçlarının karşılanması ile sınırlı olmak ve araç kullanmamak şartıyla (engelli vatandaşlarımız hariç) ikametlerine en yakın market, bakkal, manav, kasap ve kuruyemişçilere gidip gelebilecek. Aynı saatler arasında market, bakkal, manav, kasap, kuruyemişçiler ve online sipariş firmaları evlere/adrese servis şeklinde de satış yapabilecek.”