Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez “Yangından etkilenenlerin elektrik faturaları 3 ay ertelendi. Yeniköy Termik Santrali’nin ilk ünitesi devreye alınarak üretime başladı." açıklamasında bulundu.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez'in açıklamalarından satır başları;

Özellikle elektrik dağıtım şirketlerimiz bölgede yerleşik ve anında müdahale etmeye başladılar. Aşırı yağışlardan dolayı bazı abonelerimizin elektriklerinde kesilmeler var. Biz de bakanlıktan yetkilileri olay yerine intikal ettirdik.

YENİKÖY SANTRALİ

Bölgedeki yangınlara gelince, hemen hemen bir kaç yer dışında kontrol altına alınmamış yangın yok. Kemerköy Termik Santrali'nde birinci ünite devreye alınmıştı. İkinci üniteyi hafta başı devreye alacağız.

Yeniköy Termik Santrali'nin bu sabah saat 06.30 itibarıyla ilk ünitesi çalışmaya başladı. Yarın da ikinci üniteyi devreye alacağız. Yatağan'da da bir santralimiz vardı.

3 AY ERTELENDİ

Yangın santral bölgesine gelmeden kontrol altına alındığı için burada herhangi bir risk söz konusu değil. Muğla'da herhangi bir elektrik kesintisi söz konusu değil. Afetten etkilenenlerin elektrik faturalarını 3 ay süreyle erteliyoruz.