WhatsApp, yıl başında yayınladığı ve büyük tartışmalara sebep olan veri politikasında geri adım attı. Şirket sözcüsü yeni gizlilik politikasını kabul etmeyenler ile ilgili mühim açıklamalarda bulundu.

WhatsApp, yeni veri politikası ile yine gündeme geldi. Rekabet Kurumu tarafından duyurulan bilgilere göre, 15 Mayıs’tan itibaren kullanıma sunulan yeni veri politikası ülkemizdeki vatandaşları kapsamayacaktı.

Şirket sözcüsü tarafından açıklanan yeni bilgilere göre, WhatsApp tarafından yeni politikanın uygulanması ile ilgili değişikliğe gidildi.

KABUL ETMEYENLER KULLANMAYA DEVAM EDECEK

WhatsApp sözcüsü The Verge’e yaptığı açıklamada; “Şirketin yetkililer ve gizlilik uzmanlarıyla yaptığı görüşmelerin ardından yeni gizlilik politikasını kabul etmeyen şahıslar için uygulamanın işlevselliğini sınırlamamaya karar verildi.” ifadelerine yer verildi.

WhatsApp, her ne kadar “Bu, süresiz olarak ilerleyen plandır.” dese de kullanıcılarını bir kez daha güncellemeyi kabul etmeye zorlama olasılığının olup olmadığı ile ilgili açıklama yapılmadı.

WhatsApp destek sayfasında, “WhatsApp’ta güncelleme ile ilgili daha fazla bilgi sağlayan ve kabul etme şansı olmayanlara anımsatan bir bildirim görüntülemeye devam edeceğiz” ifadesi kullanıldı. Ayrıca bu hatırlatmaların kalıcı olmayacağı ve uygulamanın işlevselliğini sınırlayamayacağı ifade edildi.