Teknopark İstanbul, çatısı altında faaliyet gösteren 4 firma ile birlikte enerji ve teknoloji odaklı girişimlerin ön plana çıktığı, bu yıl “endüstriyel dönüşüm” temasıyla gerçekleştirilen ve alanında dünyanın en büyük fuarlarından biri olan Hannover Messe 2024 Fuarı’na katıldı.

Teknopark İstanbul’un paydaşı İstanbul Ticaret Odası’nın davetlisi olarak Türkiye Pavilyonunda yer alan Ar-Ge firmaları Cloudpeer Global Teknoloji, İnasoft Yazılım Müh. Elektronik Otomasyon Bilişim Sistemleri, Onlab Elektrik Elektronik Bilişim Sanayi ve Ticaret ile Move On Teknoloji, geliştirdikleri çözümleri tanıtma fırsatı buldu. Teknopark İstanbul Genel Müdürü M. Fatih Özsoy, Teknopark İstanbul Genel Müdür Yardımcısı Burak Kesik ve Teknopark İstanbul ekibi de fuarda yer aldı.

Türkiye’nin Hannover Başkonsolosu Gül Özge Kaya, Hannover Başkonsolosluğu Ticaret Ataşesi Yasemin Özak Coşkun, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Sanayi Genel Müdürü Prof. Dr. İlker Murat Ar, İstanbul Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Şekib Avdagiç ve beraberindeki İTO Heyeti, Teknopark İstanbul Standını ziyaret ederek firmaların çalışmaları hakkında bilgi aldı.

Almanya’da 22-26 Nisan 2024 tarihleri arasında düzenlenen Hannover Messe Fuarı’na, “yeşil bir gelecek için” çözümlerini sunmak üzere endüstride inovatif, sürdürülebilir ve dijital dönüşüme öncülük eden 4 binden fazla şirket katıldı. Hannover Messe’nin bu yıl öne çıkan endüstri trendleri yapay zeka, karbon-nötr üretim, enerji sistemleri, Endüstri 4.0 ve Üretim-X ile hidrojen ve yakıt hücreleri oldu.