Sakarya Üniversitesi öğretim üyesi Prof. Dr. Ebubekir Sofuoğlu, üniversiteler için "fuhuş yuvası" nitelendirmesini kullanmasının ardından büyük tepki görmüştü. Hürriyet'ten Abdullah Şanlı tarafından yapılan habere göre, Akit TV'deki 'Derin Kutu' adlı programın canlı yayınında üniversitelere söz konusu yakıştırmayı yapan Sofuoğlu, direkt olarak üniversiteleri kast etmediğini, üniversitenin çevresindeki yapılar için fuhuş yuvası dediğini iddia etti.

KENDİNİ YALANLADI: GÖSTERİN, NEREDE DEMİŞİM?

Sofuoğlu, üniversiteler ile alakalı yaptığı değerlendirmeyi iki açıdan söylediğini belirterek; bunlardan birinin derse gelmeyen öğrenciler olduğunu, diğerinin ise üniversite çevresindeki yapılar olduğunu ileri sürdü. Sofuoğlu, öyle bir kelime kullanmadığını savunarak karşındaki kişinin kendisini sözünü kestiğini, bu sebeple ona cevap verdikten sonra cümlesine kaldığı yerden devam ettiğini savunarak, "Bana gösterin, nerede demişim?" diye sordu.

'TABİİ ORADA DÜZGÜN İNSANLAR DA VAR'

Bu konuda apartların hepsini suçlamadığını, 'neredeyse' diyerek bir kısmının dışarıda tuttuğunu söyleyen Sofuoğlu, "Elbette ki orada düzgün insanlar da yer alıyor. Ben ne söylediğimi biliyorum. Emniyet kaydı da var, öyle kaç tane ev kapatıldı, hatta emlakçılara da sorun diyorum. Oradaki çocuklara da yazık değil mi? Haydi, linç edin beni. Yapılar diyorum, üniversite mi yapılar? Ben üniversitenin çevresinden bahsediyorum." şeklinde konuştu.