Meteoroloji Genel Müdürlüğü ve İstanbul Valiliği'nden gelen hava durumu ve yoğun kar yağışı uyarılarının ardından Ümraniye Belediyesi günler öncesinden önemli tedbirler aldı. Tam donanımlı ekipmanlarla oluşturulan karla mücadele ekipleri, gece gündüz demeden cuma gününden bu yana sahada görev yapıyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü İstanbul için yeniden yoğun bir kar yağışı uyarısında bulunmuştu. Beklenen yağış Avrupa yakasından İstanbul'a dün akşam üzeri giriş yaptı. Ana arterlerde tedbir alınmadığı için kilometrelerce araç kuyrukları oluştu ve vatandaşlar saatlerce trafikte kaldı. Avrupa yakasını esir alan yoğun kar yağışı akşam saatlerinde Anadolu yakasına ulaştı.

Ümraniye Belediyesi ekipleri yoğun bir mesai yürüterek, cadde ve sokaklarda kar küreme ve tuzlama çalışması yaptı. Ekipler ayrıca mağduriyet yaşanmaması için, İstanbul Büyükşehir Belediyesi sorumluluğunda yer alan ana arterlere de müdahale etti. Karla mücadele çalışmaları kapsamında gece boyunca 505 ton tuzlama yapıldı. Ayrıca Ümraniye Belediyesi tarafından, Ümraniye Eğitim ve Araştırma Hastanesi bahçesinde vatandaşlara ve sağlık çalışanlarına çorba ikramında bulunuldu. Ekipler vatandaşların huzur ve güvenliği için çalışmalarına ara vermeksizin devam edecek.

ÇÖZÜM MERKEZİ DE TEYAZKKUZDA

Belediye bünyesinde yer alan Çözüm Merkezi de karla mücadele noktasında yoğun bir mesai yürütüyor. Vatandaşlar tarafından 444 9 822 numaralı hatta bildirilen olumsuzluklar, ilgili birime aktarıyor. İlgi birim de ekiplerini yönlendirerek, gerekli çalışmayı ivedi bir şekilde yapıyor. Yapılan tüm bu çalışmalarsa fotoğraflarla kayıt altına alınıyor.