Ümraniye Belediyesi tarafından yapımı tamamlanarak hizmet vermeye başlayan Saray, Tantavi, Kenttur, Soyak Site, Çamlık, Atakent, Can, Elmalıkent ve Hisar Taksi Durakları’nın resmi açılışı yapıldı. Taksi duraklarının toplu açılış törenine; Ümraniye Belediye Başkanı İsmet Yıldırım, Ümraniye İlçe Kaymakamı Abdulaziz Aydın, AK Parti Ümraniye İlçe Başkanı Salim Çetinkaya, ilçe protokolü ve çok sayıda vatandaş katıldı. Açılış töreninde çocuklara pamuk şeker ve mısır da ikram edildi.

Ümraniye Belediye Başkanı İsmet Yıldırım açılışta yaptığı konuşmada, “31 Mart’ta İnşallah İstanbul'umuzu Muradına erdireceğiz. Ümraniyeli bir kardeşiniz olarak, hizmetlerimize inşallah kaldığımız yerden devam etmek istiyoruz” dedi.

Başkan Yıldırım, “Mahallenin bakkalı, manavı, pastanesi ve taksi durakları vardır. Taksici güvenilirdir. Taksicilerimize gereken değeri vermek için taksi duraklarını 2019’dan bu zamana kadar yeniledik. İnşallah 7-8 tane daha yaptıktan sonra taksi durağı sorunu ortadan kalkmış olacak. Taksi duraklarımızın Ümraniyemize hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Tatlısu cami imamı İbrahim Süleymanoğlu’nun duasıyla taksi duraklarının açılış kurdelesi kesildi.