Bodrum'da kafaları karıştıran, Kristina Novytska'nın (25) vefatıyle ilgili ayrıntılar ortaya çıkmaya devam ediyor. 2 Ocak Cumartesi günü itibarı ile Kristina Novytska Eskiçeşme Mahallesi'ndeki evinde elleri kelepçeli, başında poşet geçirilmiş şekilde ölü bir şekilde bulunmuştu. Genç bayanın kesin ölüm sebebi henüz bilinmezken, Bodrum savcılığı olayı derinlemesine incelemeye devam ediyor. Hiçbir ayrıntıyı gözden kaçırmayan Bodrum Cumhuriyet Başsavcılığının, Novytska'nın cep telefonunu incelemeye aldığı ve de Muğla Adli Tıp Kurumundan gelecek raporu beklediği öğrenildi.

3 gün boyunca Ukrayna uyruklu Kristina Novytska'dan haber alamayan annesi durumu komşulara bildirdi. Kapıyı çalan komşuları ve üst katta oturan ev sahibi evden ses gelmeyince polise başvurdu. Olay yerine gelen Bodrum Cumhuriyet Savcısı çilingirin kapıyı açmasıyla beraber Kristina Novytska cansız bedenin sandalyeye kelepçelenmiş, başında poşet geçirilmiş bir şekilde buldu.

Ukraynalı bayanın vefatı ile alakalı son dakika haberi: Kendin kelepçeledikten sonra...

KAPI ARKADAN KİLİTLİ, PENCERELER KAPALI

Olay yerine intikal eden 112 sağlık ekibi Novyska'nın öldüğünü tespit etti. Bodrum Cumhuriyet savcısı titizlikle yaptığı çalışma olayın tüm ayrıntılarını inceledi. Kapının arkadan kilitlendiği ve tüm pencerelerde demir korkuluklar olması olayın intihar olduğu ihtimalini yükseltti. Yaklaşık 4 saatlik inceleme sonrası kapılarda, demir korkuluklarda zorlama ya da kırılma bulunmaması, evin pencerelerinin kapalı olması ve dış kapının ise arkadan kilitli olduğu tespit edildi.

Ukraynalı bayanın vefatı ile alakalı son dakika haberi: Kendin kelepçeledikten sonra...

ELLERİNİ KENDİ KELEPÇEME İHTİMALİ VAR

Bodrum Cumhuriyet Savcılığı, kelepçenin nereden geldiğini araştırmaya başladı. 4 gün öncesi internetten sipariş edildiğini öğrenen savcılık, sipariş edenin ise Kristina Novytska olduğunu öğrendi. İlk olarak çöp poşetini yanına alan ve de tek elini kelepçeleyen Novytska daha sonra çöp poşetini kafasına geçirdikten daha sonra bir iple boğazını bağladığı daha sonra diğer ellerini arkaya atarak kelepçeli olan eliyle kelepçesiz olan elini kelepçelediği ihtimali üstünde durdu. Çok fazla rastlanmasa da bu biçimde intihar edenlerin olduğu da, bunu yapma sebebin ise nefessiz kaldığında refleksle elleri ile poşeti açmamak için uygulanmakta olan intihar biçimi olduğu öğrenildi.

"UKRANYA'DAN DÖNDÜKTEN SONRA HERKESLE İLETİŞİMİ KESTİ"

Kristina'nın dans hocası ve arkadaşı Fevzi Deniz Işıldar, genç bayanın vefatınün kendini ve tanıyan tüm arkadaşlarını şoke ettiğini ifade ederek şunları söyledi:

"Kristina geçen Ocak ayında okulumuza kayıt olup dans kurslarımızı alan bir öğrencimiz ve arkadaşımızdı. Kendisi Şubat ayının sonuna doğru tekrar Ukrayna'ya gitti. Ukrayna'ya gittiğinde bizim kulüpten bazı arkadaşlarla iletişim içerisindeydi. Daha sonra bu iletişimi zamanla kopardı. Daha sonra buraya geldiğinden ne benim ne de kulübümdeki hiçbir öğrencimin ve arkadaşımın haberi olmadı. 4-5 ay önce Vergi Dairesi'ne çalışma izni alabilmek için gitmiş, bir arkadaşımız görmüş. Ama biz onun 4-5 ay önce buraya gelmesine rağmen bir ev tuttuğundan haberimiz yoktu. Bizim kulübümüze geldiği süre boyunca da hayata dönük, pozitif enerji saçan, çok da güzel bir arkadaşımızdı. Hem kendisi hem de kalbi çok güzeldi. Aynı zamanda Türkçe'ye de çok hakimdi. Ukrayna'da Türk Dili ve Edebiyatı okuduğunu biliyordum. Haberi görmüş olduğumuz zaman şok olduk. Hiçbirimiz çevresine bu kadar pozitif enerji saçan birinin intihar edebilecek olmasına hiçbirimiz inanamadık. İnanmak istemedik. Ama bizden ayrıldığı süreden sonra Ukrayna'da ne yaşadı, neler yaptı, nasıl bir durumla karşı karşıyaydı, hiçbirimiz bilmiyoruz. Yaklaşık 10 aylık süre boyunca kulübümüzden hiçbir arkadaşımızla yüz yüze bir iletişimi olmadı. Herhangi bir sağlık sorunu yoktu. Kendisi dans ve sporla iç içeydi."

Ukraynalı bayanın vefatı ile alakalı son dakika haberi: Kendin kelepçeledikten sonra...


TEYZESİ İFADE VERDİ

Kristina Novytska'nın teyzesinin ise bugün sabah saatlerinde Ukrayna'dan geldiği öğrenildi. Bodrum Cumhuriyet Savcılığına ifade veren teyzesi, Kristina Novytska'nın cenazesini adli tıp kurumunda yapılan incelemenin ardından Ukrayna'nın Kiev kentine götürmek için teslim alacağı öğrenildi. Teyzesinin ifadelerine göre Novytska'nın psikolojik problemleri olduğu, bunun için antidepresan ilaçlar kullandığını söylediği öğrenildi.