Tuzla Belediyesi, normalleşme sürecinde düzenlediği etkinliklerle Türkiye genelinde büyük bir örnek oluşturdu. Vatandaşların hem kültür-sanat farkındalığını arttırmak, hem de keyifli vakit geçirmelerini sağlamak amacıyla düzenlenen  'Yeni Normal Kültür Sanat Yaz Sezonu’ sona erdi ve geriye vatandaşların hiç unutamayacakları güzel anılar kaldı.

ETKİNLİKLERLE YAZ DOLU DOLU GEÇTİ

Etkinlik sezonu 11 Eylül tarihinde son buldu. Yeni Normal Kültür Sanat Yaz Sezonu’nda; tiyatro gösterimlerinden müzik dinletilerine, özel gün kutlamalarından online yarışmalara kadar onlarca branşta etkinlik düzenlendi.

Koronavirüs önlemleri kapsamında vatandaşların ateşleri ölçüldü

Etkinlikler boyunca Tuzla Belediyesi, pandemi neticesinde alınan önlemlere de titizlik göstererek etkinliklere katılım gösteren vatandaşların ateşlerini ölçtü ve dezenfektan temininde bulundu. Park içerisindeki görevliler ise vatandaşlara maske ve mesafe kurallarını her daim hatırlatarak etkinlik süresi boyunca güvenli bir ortam oluştuğundan emin oldular.

BİRÇOK ETKİNLİK DÜZENLENDİ

Yeni Normal Kültür Sanat Yaz Sezonu’nda 7’den 70’e herkese hitap eden onlarca etkinlik gerçekleştirildi. Biri yetişkin 15’i çocuk tiyatrosu olmak üzere toplam 16 tiyatro gösterisi, 30 çocuk ve aile programı, 15 şiir dinletisi ve ilahi dinletisi, 4 gün üst üste 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı haftasında GENÇBÜS etkinliği, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kapsamında özel program ve resim yarışması, 3 Online Satranç Turnuvası, Online Müzik Yarışması, Evde Spor Zamanı etkinliği ile Ramazan Bayramı’nda 65 yaş ve üstü vatandaşlar için ikram programı düzenlendi. Kültür-Sanat etkinliklerinin yanı sıra Yükseköğretim Kurumları Sınavı’na ve Liselere Geçiş Sınavı’na hazırlanan öğrencilere de uzaktan eğitimler verdi.

PROGRAMLARIMIZI AÇIK HAVAYA TAŞIDIK

Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, "Sokağa çıkma kısıtlamaları olduğu günlerde dahi vatandaşlarımızın kültür sanat etkinliklerine ulaşabilmesi için sosyal medya üzerinden yürüttüğümüz programlarımızı, yeni normal dönemi ile açık havaya taşıdık. Şelale Eğitim Parkı özellikle bu dönemde hem etkinliklerimizin merkezi, hem de vatandaşlarımızın güven içinde ziyaret ettiği bir alan haline geldi." dedi.

Sosyal hayatı destekeyen etkinlikleri tedbirlerle devam ettireceğiz

"Bizlerde ateş ölçümü, maske, sosyal mesafe, dezenfektan stantları ve diğer birçok tedbirle yaz sezonumuzu tiyatrodan sinemaya, kutlamalardan özel günlere kadar birçok konudaki özel etkinlikle dolu dolu geçirmiş olduk. Hem bir hekim hem bir belediye başkanı olarak, koronavirüs ile mücadelemizi sahada aldığımız tedbirlerle sürdürürken sosyal hayatımızı destekleyen tüm etkinlikleri de mümkün olduğunca ve gerekli tedbirleri alarak yapmaya devam edeceğiz." ifadelerini kullandı.