Son adres İngiliz Daily Mail gazetesi oldu. Gazete, "Putin'in ordusunu kıyma yapan Türk İHA'sı" ifadesiyle çarpıcı bir başlık attı.

'TANKLARI ÇALIŞMAZ HALE GETİRDİLER'

Yazıda, Türk İHA'ları ve Türk savunma sanayisi için kullanılan ifadeler: 

"Bayraktar TB2, Ukrayna askerleri tarafından o kadar seviliyor ki şarkılar söylüyorlar. Ruslar ise düşürülen Türk İHA'sı başına 50 bin ruble vereceğini açıkladı.

TB2, Ukrayna'da on helikopter, on üç karadan havaya füze sistemi, yedi zırhlı araç, yirmi yedi diğer araç da dahil olmak üzere şaşırtıcı miktarda Rus ekipmanını yok etti. Ukrayna'nın başkentine doğru ilerleyen kilometrelerce uzunluğundaki bir askeri konvoyu oluşturan tankları çalışmaz hale getirdiler."

Türk dronlarının önemli bir özelliği, konvansiyonel hava savunma sistemlerine neredeyse görünmez olmalarıdır. Türk yapımı İHA'lar, Kuzey Afrika'dan Kafkasya'ya kadar diğer aktif savaş senaryolarında o kadar etkili oldu ki, artık endüstri lideri ABD'nin en büyük rakibi olarak görülüyorlar.

'TÜRKİYE'Yİ GÖRMEZDEN GELMEK MÜMKÜN DEĞİL'

Haberde, "Açıkça görünen şey, ABD ve İngiltere gibi ülkelerin, İHA ve diğer teknolojik silah sistemleri geliştirme tekeline sahip olmadığıdır. Türk savunma sanayisinin artan rolünü, ister Ukrayna'daki savaş alanlarında olsun, ister NATO ve hatta Avrupa Birliği'nin müzakere masalarında olsun, artık görmezden gelmek mümkün değil." ifadeleri yer aldı.