3 Kasım'da yapılan başkanlık seçimlerinde Demokrat rakibi Joe Biden karşısında mağlup olan Donald Trump, Amerikan halkına hitaben bir veda konuşması yaptı.

Trump, yaptığı konuşmasında "Çetin savaşları, en çetin kavgaları, en zor seçimleri göğüsledim; çünkü beni bunun için seçtiniz" diyerek "İttifaklarımızı tekrardan canlandırdık ve dünya uluslarını, Çin'e karşı koymaları için daha evvel görülmemiş bir biçimde bir araya getirdik" dedi.

"Cesur diplomasimiz ve ilkeli gerçekçiliğimizin bir sonucu olarak, Orta Doğu'da bir dizi tarihi barış anlaşmasına ulaştık" vurgusunda bulunan Trump, şöyle sözlerle devam etti:

 

"Bu, yeni bir Ortadoğu'nun şafağı ve askerlerimizi eve getiriyoruz. Özellikle on yıllardır yeni savaşlar başlatmayan ilk başkan olmaktan gurur duyuyorum."

Amerika Başkanı, konuşmasının devamında ayrıca 6 Ocak'ta Washington DC'de Kongre binasına gerçekleşen baskını bir kez daha kınadı. Trump, "Tüm Amerikalılar, Kongre binasına yapılan saldırıdan dolayı dehşete düşmüştü. Politik şiddet, Amerikalılar olarak değer verdiğimiz her şeye saldırıdır. Buna asla müsamaha gösterilemez" yorumunda bulundu.

 Trump Veda konuşması yaptı
Amerika Başkanı Donald Trump, 

"Şimdi, çarşamba günü öğle saatlerinde iktidarı yeni bir yönetime devretmeye hazırlanırken, başlattığımız hareketin henüz başlangıç aşamasında olduğunu bilmenizi istiyorum" 

diye kaydetti.