ABD Başkanı Donald Trump, bugün Pensilvanya eyaletindeki Murtha Johnstown-Cambria County Havaalanı'nda bir miting düzenleyerek seçmenleri ve sevenleriyle bir araya geldi. Burada konuşma yapan Donald Trump, koronavirüs testi pozitif çıkan, hastalıkla aktif olarak savaş veren ABD vatandaşlarına seslendi. Onların acılarını anladığını belirten Trump, aynı acıyı kendisinin de yaşadığını söyledi.

'SÜPERMEN GİBİ HİSSEDİYORUM' DEDİ

Daha önceden yaptığı açıklamalarda koronavirüse yakalanmasının tanrının bir lütfu olduğunu ve bağışıklık kazandığını iddia eden Trump, kendisini 'Süpermen' gibi hissettiğini söyleyerek, "Bu virüsü birlikte yeneceğiz" ifadelerini kullandı.

TRUMP DA KORONAVİRÜSE YAKALANMIŞTI

Amerika Birleşik Devletleri (ABD), Başkan Donald Trump'ın koronavirüse yakalandığına dair haberler ile çalkalanmıştı. Donald Trump ve eşi Melanie Trump, koronavirüs testlerinin pozitif çıktıklarını duyurmuş, ardından derhal tedavi sürecine girmişti. Trump'ın askeri bir hastaneye tedbir amaçlı kaldırıldığı öğrenilmişti. Walter Reed Askeri Hastanesi'nde üç gün boyunca tedavi gören Trump taburcu olduktan kısa bir süre sonra sevenleriyle bir araya gelmişti.