İngiliz The Times gazetesi, Yedili Masa'nın Cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu hakkında analiz yayımladı.

Analizde Kılıçdaroğlu için, "Çocukken bile alışılmadık derecede sessizdi" denildi.

Mezhepçi ifadelere yer veren gazete, Kılıçdaroğlu'nun geçmişinden şu ifadelerle bahsetti:

"Kılıçdaroğlu kazanırsa, Türkiye'nin Sünni olmayan ilk cumhurbaşkanı olacak. İnanç sistemi Alevilik, Şii İslam'ın bir koludur ve hümanizmi, barışı ve cinsiyet eşitliğini savunur. Aleviler camide namaz kılmazlar, içki içebilirler ve kadınlar genellikle başörtüsü takmazlar."

"PARTİSİNİ BİRÇOK KEZ YENİLGİYE SÜRÜKLEDİ"

Öte yandan, CHP liderinin şimdiye kadar yaşadığı seçim yenilgilerine de analizde yer verildi. Kılıçdaroğlu'nun CHP Genel Başkanı olduğu 2010'dan itibaren "partisini birçok seçim yenilgisine sürüklediği" belirtildi.

"ERDOĞAN’IN KARİZMASINDAN YOKSUN"

CHP içindeki bazı eleştirmenlerin ve daha geniş kesimdeki muhalefetin, Kemal Kılıçdaroğlu'nun "çok yaşlı, çok sessiz kazanamamayla çok ilişkili" olduğunu söylediği aktarıldı. "Erdoğan'ın kişisel karizmasından yoksun" denildi.

Adının açıklanmasını istemeyen CHP'li bir siyasetçinin, "Her zaman kaybeden kişiyi, her zaman kazanan bir adama karşı yarıştırıyorsunuz." şeklindeki sözü paylaşıldı.

“AYAKKABI İLE SECCADENİN ÜZERİNE ÇIKTI”

Kılıçdaroğlu'nun ayrıca geçtiğimiz günlerde seccade üzerindeki ayakkabılı pozu da İngiltere merkezli gazetenin gündemindeydi:

"Kılıçdaroğlu, geçen hafta, Ramazan orucunu bozmak için bir yemekte ayağında ayakkabısıyla (ciddi bir hakaret) 'kazara' seccadenin üzerine çıktı."