Türkiye, son dönemlerde kripto paralara olan talepteki patlamayla, dünyada en çok kripto para yatırım yapan üçüncü ülke konumuna yükseldi. Fakat dün Türkiye'de yaşanan hadise kripto piyasasını karıştırdı. İddiaya göre; kripto para alım satımı yapılan Thodex'in sahibi Faruk Fatih Özer'in, aşağı yukarı 2 milyar dolarla yurtdışına kaçtığı ileri sürüldü. Bu iddianın duyulmasıyla müşteriler şirket merkezine hücum ederken, akşam üzeri Faruk Fatih Özer'den açıklama geldi. Özer, "Birkaç gün içinde Türkiye'ye dönüş yaparak adli makamlar ile işbirliği içinde gerçeklerin meydana çıkmasını sağlayacağım" dedi.

ABİSİ: KARDEŞİM BENİ DE ÇARPTI

Hürriyet gazetesine konuşan Faruk Fatih Özer'in ağabeyi Güven Özer, yaptığı açıklamada, "Kardeşim çok iyi bir insandı. Senelerdir de kripto para işleriyle uğraşıyor. Bizi de vurup gitti. Nasıl böyle bir şey yaptı, anlayamadım. Ben de şirkete gelip giderdim. Hakkımda bir tahkîkat var mı bilmiyorum. Kardeşimin bu tür bir şey gerçekletireceğini zannetmiyorum. Çok akıllı ve dürüst bir çocuk. Arkasında diğer şeyler olabilir. Ben de gelişmeleri televizyonlarda takip ediyorum. Kardeşim yurtdışına gitmiş. Ona bir iki gündür ulaşamıyorum. Ne olduğunu anlamadım" ifadelerini kullandı.

Başsavcılık konuyla alakalı soruşturma başlatıldığını duyururken, MASAK, Thodex'in Türkiye'de finansal kuruluşlarda bulunan tüm hesaplarına bloke koyduğunu açıkladı.