Koronavirüs salgını tedbirleri çerçevesinde başlatılan 17 günlük tam kapanmanın ilk gününde İstanbul'da toplu ulaşımda yoğunluk yaşanırken İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) ek sefer konulduğunu duyurdu. Kentte kimi noktalarda da trafik yoğunluğu oluştu. Kısıtlamadan muaf olanlar yoğunluktan ötürü şaşkın olduklarını söyledi.

Koronavirüs salgınına karşı alınan tedbirler çerçevesinde 17 günlük tam kapanma dün akşam saat 19.00'da başladı. Yasağın ilk gününde İstanbul'da hem trafik hem de toplu taşıma yoğunluğu meydana geldi. Metro İstanbul'dan yapılan bildirimde, "Hatlarımızda yaşanan yolcu yoğunluğu sebebi ile yoğun olan hatlarımızda ek seferler düzenlenmektedir" şeklinde ifade edildi.

Kısıtlamadan muaf olanlar yoğunluktan ötürü şaşkın olduklarını dile getirdi.

Tam kapanmanın ilk gününde toplu ulaşım ve trafikte yoğunluk Ek sefer konuldu

"AKŞAM EVE NASIL GİDERİM DİYE DÜŞÜNMEYE BAŞLADIM"

Kısıtlamanın ilk gününde bu kadar trafik olmasına şaşırdığını ifade eden Mustafa Kara, "Bu sabah kalktığımda dışarının çok sakin olacağını düşünüyordum. Fakat çok yoğun trafik var. Ben Küçükçekmece'den geliyorum orada da bu yoğunluk var. Dün giden yazlıkçıların devamı bu yoğunluğu meydana getiriyor diye düşünüyorum. Çünkü bu kadar insanın izin alıp dışarı çıkması olası değil. Ben de toplu taşıma kullandım. Şimdi işe gidiyorum. Kısıtlamanın ilk gününde İstanbul'da bu kadar trafik ve yoğunluk olmasına şaşırdım. Akşam eve nasıl giderim diye düşünmeye başladım" diye konuştu.

Tam kapanmanın ilk gününde toplu ulaşım ve trafikte yoğunluk Ek sefer konuldu.

"İNANILMAZ BİR TRAFİK VAR"

Yolların bu kadar yoğun olmasına şaşkın olduğunu bildiren Mustafa Atasoy ise, "Bugün dışarı çıkıp çıkmamak konusu ile ilgili kararsızdım. Dışarı çıktığımda gördüm ki herkes dışarıda. Ben de şu an Avcılar'dan geliyorum. İnanılmaz bir trafik var" şeklinde konuştu.