Bunlardan biri de CHP'den Sultangazi belediye başkanı aday adaylığını açıklayan Aysel Elmas oldu. CHP'nin ve Sultangazi'de ilk kadın aday adayı olan Elmas , belediye başkanı olursa ve seçilirse Sultangazi'ye  çok farklı bir çehre kazandıracak.

Türkiye adım adım 31 Mart 2024 Yerel Seçimleri'ne gidiyor. Siyasi partiler aday belirleme çalışmalarını hızlandırdı. Ana muhalefet partisi CHP'de aday adaylık başvuruları 5 Aralık Salı günü sona eriyor.2 Aralık Günü ilk Aysel Elmas Sultangazi  Belediye Başkan aday adaylığı için dosyasını teslim etti.

Aysel Elmas Sultangazi  Belediye Başkanlığı aday adaylığı başvurusunu CHP Sultangazi İlçe Başkanı Kemal Avseren'e teslim etti.

 AYSEL ELMAS KİM ?

 3 Şubat  1973 Sivas ZARA doğumluyum. 3 çocuklu bir ailenin ortanca çocuğuyum.  1 kız çocuğu annesiyim. 1978 yılından beri Gazi Mahallesinde ikamet etmekteyim. İlk ve Ortaokulu Gazi Mahallesi İlköğretim okulunda, lisesiyi G.O.Paşa Plevne lisesinde bitirdim.  Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi  mezunuyum. 1998-2002 yılları arasında muhasebe meslek stajımı Alman Hastanesi  muhasebe departmanında tamamladım.  2004 yılından  itaberen kendi  Mali müşavirlik Büromu açtım. Gazi Mahallesinde Serbest Muhasebeci Mali Müşavir olarak kendi  muhasebe ofisimde çalışmaya devam ediyorum . 2016 yılında Kamu Gözetim Kurumu Bağımsız Denetçi ünvanını aldım. Yeterli derece de ingilizce biliyorum.

1993-2003 yılları arasında Hacı Bektaş-i Veli Kültür Tanıtma Derneğinde Kadın ve Gençlik kollarında çalışmalar yaptım. 2003 yılında derneğimiz Gazi Eğitim Ve Kültür Vakfı olarak faaliyetine devam ettiğinde Kadın Kolları ve Gençlik Kolları  Komisyonunda 5 yıl  başkanlık görevini yaptım. 2004 -2023 yılları arasında Gazi Eğitim Kültür Vakfının Mali Müşavirliğini yaptım .S.S.Bektaşlılar Yapı Kooperatifi üyesi olarak yönetiminde görev aldım. Sivas Zara Bektaş Köyü Yardımlaşma Derneği üyesiyim ve aynı zamanda yönetiminde görevim devam etmektedir. Zadef (Zara Dernekler Fedarasyonu ) ve SİFKON (Sivas Fedarasyonlar Konfedarasyonu ) üyesiyim.2009 -2016  yılları arasında İ.S.M.M.Müşavirler Odasının ilk kadın ilçe temsilcisi olarak Sultangazi ve Arnavutköy ilçesi Oda temsilciliği (sözcüsü)  görevini yaptım. 2015-2016 yılları arasına İ.S.M.M.Müşavirler Odasının Yayın kurulu üyesi olarak , 2016-2019 yılları arasında İ.S.M.M.Müşavirler Odası Denetleme Kurulu üyesi olarak yönetimde görev aldım.

Cumhuriyet Halk Partisi olarak partinin ihtiyaçları doğrultusunda birçok alanda görev yaptım.  Özellikle seçim dönemlerinde aktif olarak, Sandık sorumluluğu , Müşahitlik ,okul sorumlusu, seçim çalışma komisyonları vb. birçok alanda görev yaptım. Sultangazi ilçesinde uzun zamandan beri ikamet eden , bölgenin ihtiyaçlarını ve dinamiklerini iyi bilen biri olarak , birikimlerimi ve deneyimlerimi paylaşmak ve partim,CUMHURİYET HALK PARTİSİ ne daha fazla katkı sunmak adına, ve sultangazi ye kadın eli değecek sloganıyla İstanbul Sultangazi Belediye Başkan Aday Adaylığı başvurumu yapmış bulunmaktayım.