İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Kandil Saha Sorumlusu'na yazılan bir raporun özel birimlerce ele geçirildiğini belirtti. Soylu, gayet düzgün Türkçe ile yazılan raporu, "PKK bizim mühendis olacak çocuklarımızı kaçırdı" sözleri ile yorumladı.

İçişleri Bakanı Soylu, Kızılcahamam'da Özel Harekat Başkanlığı Birim Amirleri Eğitim ve Koordinasyon Toplantısı'nda konuştu.

"PKK'yı iyi huylu bir tümör gibi pazarlamaya çalışıyorlar, PKK habis bir urdur"

Soylu'nun açıklamaları şöyle:

İçerde kımıldayamayan PKK'ya sınırımızın ötesinde yeni bir alan oluşturmaya, PKK'yı dünyaya iyi bir huylu tümör olarak paylaşmaya çalışıyorlar. PKK'yı en iyi siz biliyorsunuz, habis bir urdur. PKK'ya verdikleri destek tırlar dolusu silahtan ibaret değildir. Uluslararası reklam kampanyası da Batılı ülkeler tarafından şiddetli bir şekilde yapılmaktadır. Batılı ülkelere sürekli çağrıda bulunuyoruz ama adım attıramıyoruz. Batılı ülkedeki bazı mahfiller PKK'nın diasporası haline gelmiştir. FETÖ, PKK'nın üst aklıdır. Bunu gelişi güzel söylüyor değilim. Her itirafçı, her söylem bize bu gerçeği göstermektedir. Birbirlerine alan açmaları, kol kola girmeleri, FETÖ'den sonra PKK'nın sahayı doldurmaya çalışması en net göstergelerdendir.

"PKK'yı bize değil, Diyarbakır annelerine anlatın"
Özel Harekat Başkanlığı'mızın kapasitesini artırmaya özen gösterdik. Cumhurbaşkanımızın bizzat çok büyük emekleri oldu. Şükranlarımı iletmek istiyorum.

Sahada kazandığımızı masada kazanmak isteyenlere fırsat vermemek lazım. Bize PKK'yı anlatmak isteyenler Diyarbakır'daki annelere anlatsınlar.

"PKK'nın iç yazışma dili Türkçe'dir"
Belki sizlerin çok iyi bildiği, kamuoyunun bilmediği bir şeyi anlatıyım. PKK'nın iç yazışma dili Türkçe'dir. İstihbarat birimlerimiz sözde 'Kandil Saha Sorumlusu'na yazılan raporları ele geçirdiler. Sayfalarca yazıda bir tane karalama yok. Gayet düzgün ve açık yazılmış. Mühendis olacak çocukları kaçırdılar. Dünyanın en verimli yaylalarına terörü musallat ettiler. Kurulduğu lanet günden beri 6 bin 21 sivili katlettiler. Bunların içinde yaşlı kadınlar, anneler, babalar, çocuklar, işçiler, imamlar, çobanlar, öğretmenler, mühendisler, yol işçileri, duvar işçileri, kundaktaki bebekten, camideki dedeye kadar katlettiler. Gencine uyuşturucu sattılar, aslan gibi jandarmayı, korucuyu şehit ettiler. Bizim bu meselede kafamız karışık değildir. Kimse bu yapılara sempati ile bakmasın. Biz büyük bir devletiz. Allah'a şükür ne yaptığımızı biliyoruz.

"Gün bugündür, zaman bu zamandır, fırsat bu fırsattır"
Gün bugündür. Zaman bu zamandır. Fırsat bu fırsattır. Gelecek nesillere terörün bir miktarını bile bırakmamak sizin namusunuz, ahdinizdir.