Yenilikçi yaklaşımları ve özgün konseptleriyle tiyatro sahnesine taze bir soluk getiren Endless Art Taksim seyircileri etkileyici performanslarla buluşturuyor. Sanatın evrenselliğini vurgularken herkesin kalbinde derin bir iz bırakmayı başarıyor ve şehrin kültür hayatına canlılık katmayı sürdürüyor.

"Güne Bakan Cam Kırıkları" adlı oyun, 7 Şubat akşamı sahnelendi ve hayatın absürt yönlerini, kahkahalar ve gözyaşları arasında bulunan garip bir hikâyeyi anlattı. Uzak bir lokantada Pavarotti ile yemek yemek veya sokakta Albert Einstein'ı görmek gibi hayal gücümüzü zorlayan tuhaf ve şaşırtıcı anlar yaratan oyun, izleyicilere eşsiz bir deneyim sundu.

Birim Erol'un etkileyici liderliğinde sahnelenen "Shot The Killing- Avaz Performans Sanatı" 9 Şubat akşamı, izleyiciyi sanatın derinliklerine sürükleyen unutulmaz bir deneyime dönüştü. Sanatçıların bedenleri, duygusal deneyimlerinin birer aracı olarak kullanıldı. Her hareket, her jest ve her ses, izleyicinin ruhuna dokunan ve onu performansın içine çeken bir mesaj taşıyordu. Uyumlu bir ezgi gibi akan performans, bedenlerin ve duyguların ortak dilinde, kelimelerin ötesine geçen bir hikâye anlattı.

10 Şubat akşamı Rüya Enstitüsü'nün kurucusu Psikolog ve Danışman Ali Rıza Duru'nun moderatörlüğünde rüyaların büyülü dünyasına dalan "Binbir Gece Rüyaları" söyleşi etkinliği gerçekleşti. Katılımcılar, rüyalarını cesaretle paylaşarak hem kendi bilinçaltlarına dair önemli ipuçları edindiler hem de diğer katılımcıların rüyalarıyla paralellikler kurarak ortak duygular ve deneyimler keşfettiler. 

Endless Art Sahne'nin kendi yapımı olan "Mavi Müzikhol", 11 Şubat akşamı izleyicileri kadınların varoluş mücadelesiyle buluşturdu. Kadınların kendi öykülerini yazma çabalarını ve güçlü hikayelerini sahneye taşıdı. Trajedi ve dramın harmanlandığı tek perdelik oyun, müziklerin arasında hala çocukluğunu koruyan kadınların gerçekçi hikayesini duygu dolu bir deneyime dönüştürdü. 

Endless Art Taksim Sahnesi'nde Neler Var?

15 Şubat Perşembe "Var-Mış" 

16 Şubat Cuma "Etik Nedir?"

17 Şubat Cumartesi "Folie a Deux"

18 Şubat Pazar "Damgalı" 

20 Şubat Salı “Kupa Maça” 

22 Şubat Perşembe “Boş Şehir”

23 Şubat Cuma "Mutlu Bir Romanın Aşk Hikayesi"

24 Şubat Cumartesi "Griye Çalıyor Gece" 

25 Şubat “Shot The Killing- Avaz Performance Art”

27 Şubat Salı “Can”

28 Şubat'ta “Mavi Müzikhol”

29 Şubat Perşembe “Moskova’da Bir Gece”