Son dakika haberi: Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti'nin AfyonkarahisarKütahya, Batman ve Siirt 7. Olağan İl Kongreleri'ne videokonferans yoluyla katıldı. Vahdettin Köşkü'nden canlı olarak açıklamalar yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın satır başları şu şekilde;

TÜRKİYE EKONOMİSİNİ, HUKUKUNU, İSTİHDAMINI VE ÜRETİMİNİ ARTTIRIYORUZ

Önümüzdeki hafta itibariyle sağlığında mücadeleye destek vermek adına kongreleri erteliyoruz. Koronavirüsün ikinci dalgası kırıldığında daha aydınlık günler gelecek. Eğer salgın kontrolden çıkarsa çok daha büyük problemler doğar. Salgın sonrasında tekrardan şekillenecek olan dünyada Türkiye'nin daha iyi bir konumda olması için hukuki alt yapımızı geliştiriyor, ekonomimizin üzerinde bulunduğu temelleri güçlendiriyor ve üretim ve istihdamı arttırıyoruz.

AVRUPA BİRLİĞİ VERDİĞİ SÖZLERİ TUTSUN

Kendimizi başka yerlerde görmüyoruz. Biz kendimizi Avrupa'da görüyoruz ve Avrupa Birliği'nden de verdiği sözleri tutmalarını bekliyoruz. Bu hususta, geleceğimizi Avrupa ile kurmayı tasavvur ediyor ve Avrupa Birliği'nden ayrımcılık yapmamasını temenni ediyoruz.

TÜRKİYE'DE YEPYENİ BİR DÖNEM BAŞLATTIK

Yaşadığımız tüm zorluklara rağmen Türkiye'nin doğusundan batısına her karışıyla her karışına kadar gelişebilmesi için yeni bir dönem başlattık. Türkiye'yi geliştirme, zenginleştirme, güçlendirme ve büyütme mücadelemizde yepyeni bir dönem başladı.

MÜTTEFİKLERİMİZLE DAHA GÜÇLÜ BİR İLİŞKİ ARZUSUNDAYIZ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, açıklamalarında son olarak Türkiye'nin dost ve müttefiklerine değindi. Dostlarla ve müttefiklerle çok daha güçlü bir şekilde işbirliği halinde olmak istediklerini vurgulayan Başkan Erdoğan, Amerika Birleşik Devletleri (ABD) ile olan yakın ve uzun müttefiklik ilişkilerinin, küresel ve bölgesel olan tüm meselelerin çözümü için aktif olarak kullanılması arzusunda olduklarını beyan etti.

Başkan Erdoğan ayrıca, kardeş ülke Azerbaycan'ın 30 yıl sonra Dağlık Karabağ bölgesini geri almasına ilişkin konuşarak bu zaferin ortak bir zafer olduğunu dile getirdi.