Mustafa Miraç Kaya’nın senaryosunu yazdığı ve yönetmenliğini üstlendiği “Sobe: Sakallı Bebek” filminin galası Düzce’de gerçekleştirildi. Düzce Belediyesi’nin destekleri ile tamamı Düzce’de çekilen, oyuncu kadrosunda ve teknik ekibinde de ağırlıklı olarak Düzcelilerin yer aldığı filmin özel gösterimine Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü de katıldı.

Düzce’nin çok güzel butik bir şehir olduğunu ifade eden Başkan Özlü, “Türkiye’nin ve dünyanın yıldızı olabilecek mahiyette bir şehir. Adeta bir saklı cennet. Keşfedilmemiş bir yer. Düzce’de tarih var, deniz var, yayla var, şelale var. Her şey var” dedi. Film yapımcılarına Düzce’yi tercih etmeleri dolayısıyla teşekkürlerini ileten Özlü, “İnşallah diğer yapımcılar da sizin bu davranışınızı örnek alırlar. Daha nice filmler çekilir, Düzce’mizi dünyaya ve Türkiye’ye tanıtırlar” şeklinde konuştu.

Senarist ve Yönetmen Mustafa Miraç Kaya ise, katkılarından dolayı Düzce Belediyesi’ne ve Başkan Dr. Faruk Özlü’ye teşekkür ederek, “Düzce Belediyesi katkılarıyla EMA Yapım’ın gerçekleştirmiş olduğu ‘Sobe: Sakallı Bebek’ filmini Düzce’de çekmeye karar verdik. Çünkü bu bakir güzelliğe aşık olduk. Filmimizin senaryosuna tepeden tırnağa hizmet ettiği için Düzce’de olmak bize keyif verdi. Yanınızda olduğumuz için çok mutluyuz. Yanımızda olduğunuz için sizlere teşekkür ediyoruz. Bütün kast ekibimizi ve oyuncu kadromuzu Düzce’den seçmek istedik. Yanılmadığımızı görmüş bulunduk. Bizler bugüne kadar yapılmamış bir şeyi denedik. 21 psikiyatristten akıl alarak yazdığımız ilişki gerilimini anlatan bir proje oldu. Bu filmin içerisinde herkesin kendisinden bir parça bulacağına eminim” ifadelerini kullandı.

Filmin başrol oyuncusu Düzceli Taha Bakıcı da, “Düzce’de olmak ve bu filmi Düzce’de çekmek, burada büyüdüğüm için ayrıca bir mutluluk benim için. Sayın Belediye Başkanım, kıymetli hazirun önünde bir kez daha vermiş olduğunuz destek dolayısıyla ve sanata kattığınız değer dolayısıyla bilhassa çok teşekkür ediyorum. Biz çok güzel bir konuya değindik. Kıymetli hocamın kalemi, aslında tıbbi bir duruma işaret etti. Güzel bir konuyu işlediğimizi düşünüyoruz. Sizlerin de keyif alacağını, herkesin kendisinden bir parça bulacağını düşünüyoruz” ifadelerini kullandı.

Yapımcılığını Emrah Akyüz'ün üstlendiği “Sobe: Sakallı Bebek” filminin oyuncu kadrosunda Elif Çapkın, Taha Bakıcı, Onur Urhan, Asya Duru Tunç yer alıyor. Filmin müzikleri ise Sonay Akçen'in imzasını taşıyor. Film, çocukluğuna doğru bir yolculuğa çıkan genç bir kadının, kendisini çıkışı olmayan bir labirentte bulmasını anlatıyor.