Cumhuriyet Halk Partisi Üsküdar Belediye Başkanı Adayı Sinem Dedetaş bugün Çengelköy Emirgan Sütiş'de düzenlenen Kahvaltı Programında Üsküdar ve Bölge gazetecileri ile biraraya gelerek istişarelerde bulundu.

Gazeteci konukları ile tek tek ilgilenen CHP li Dedetaş Gazetecilerin öneri ve Üsküdar ile ilgili tespitlerini not aldı.

Sohbet tadında geçen programda Başkan Adayı Sinem Dedetaş 2 Şubat 2024 te seçim vaadlerini Üsküdar'lılar ve medya mensupları ile paylaşacağını söyledi.

Programa CHP Üsküdar ilçe Başkanı İbrahim Çağlar Atalar ve bazı yönetim kurulu üyelerine katıldı

SİNEM DEDETAŞ KİMDİR

1981 yılında Eskişehir’de dünyaya gelen Sinem Dedetaş, ilk ve orta öğrenimini Eskişehir’de tamamladıktan sonra, İstanbul Teknik Üniversitesi Gemi İnşaatı ve Deniz Bilimleri Fakültesinden, Gemi İnşaatı ve Deniz Teknolojisi Mühendisi unvanı ile mezun oldu.

Yüksek lisans eğitimini aynı fakültenin Gemi İnşaatı ve Gemi Makinaları ana bilim dalında tamamladı.

Meslek hayatına, Delta Denizcilik firmasında yapısal analiz ve yapısal tasarım mühendisi olarak başlamış ardından RINA’ da (Registro İtaliano Navale) plan onay mühendisi olarak çalışma hayatına devam etmiştir.

Son olarak Matesis Denizcilik ve Mühendislik firmasında genel müdürlük görevini yürüten Sinem Dedetaş, bu görevi süresince, ulusal ve uluslararası denizcilik faaliyetleri ile ar-ge projelerinde araştırmacı, program koordinatörü ve yönetici olarak görev aldı.

Gemi inşaatı ve işletmeciliğinde, enerji verimliliği, optimizasyon, farklı malzemelerin gemi yapısında kullanılması, yakın deniz taşımacılığı ve küçük tekneler temel çalışma konularıdır.

2014-2016 yılları arasında TMMOB Gemi Mühendisleri Odası Yönetim Kurulu Başkanlığı'nı yürütmüştür.