İçişleri Bakanlığı, marketlerde asli gereksinim dışındaki ürünlerin satışını yasakladı. Sigara satışı yasaklanıyor mu sorusuna da açıklama geldi.

Marketler, 7 Mayıs'tan itibaren alkollü ürün satışı kısıtlamasının beraberinde elektronik eşya, oyuncak, kırtasiye, giyim gibi ürünleri satamayacak.

İçişleri Bakanlığı, marketlerde (zincir ve süper marketler dahil) vatandaşların mecburi asli gereksinimleri kapsamındaki ürünlerin dışında herhangi bir ürün satışına izin verilmeyeceğini açıkladı.

ZORUNLU İHTİYAÇ HARİCİNE SATIŞ İZNİ YOK

Genelgeye göre marketlerde vatandaşların mecburi asli gereksinimleri kapsamındaki ürünlerin dışında herhangi bir ürün satışına izin verilmeyecek.

İŞTE YASAKLI ÜRÜNLER

Marketler 7 Mayıs'tan itibaren alkollü ürün satışı kısıtlamasının beraberinde elektronik eşya, oyuncak, kırtasiye, giyim gibi ürünleri satamayacak.

81 il valiliğine gönderilen genelgede yer alan detayların ardından, sigara satışına yönelik bir planlama yapıp yapılmadığı da merak konusu oldu.

SİGARA YASAĞI VAR MI?

Marketlerde sigara satışına yasak mı geliyor? sorusuna İçişleri Bakan Yardımcısı ve Bakanlık Sözcüsü İsmail Çataklı cevap verdi.

Çataklı, market önlemlerine yönelik son yayınlanan genelgede, sigara yasağına dair bir kısıtlama olmadığını açıkladı.

'SOSYAL MEDYA DEDİKODUSU'

Çataklı, bu yöndeki tezviratların sosyal medya dedikodusundan ibaret olduğunu ifade etti.