Türk halk müziği hayranları dün gelen bir haberle üzüntüye boğuldu. Sabah yürüyüş yapmak için dışarı çıkan ünlü türkücü Burhan Çaçan, eve döndükten sonra kalp krizi geçirdi. Çaçan'ın hayatını kaybettiği belirlendi.

Çaçan'ın, bir süre önce kalp rahatsızlığı nedeniyle hastanede tedavi gördüğü öğrenildi.

Burhan Çaçan'ın vefatı sonrası sanat ve siyaset camiasından çok sayıda isimden taziye mesajları geldi.

O isimlerden biri de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan oldu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Vefat haberini aldığımız, Türk halk müziğinin değerli isimlerinden Burhan Çaçan’a Allah’tan rahmet diliyor; ailesine, sevenlerine ve tüm sanat camiamıza başsağlığı dileklerimi iletiyorum." dedi.

Yaşananların ardından Florya'daki evinde hayatını kaybeden Burhan Çaçan'ın cenazesi evinden alındı.

Burhan Çaçan'ın cenazesi, yakınları tarafından evden çıkarılarak cenaze aracına konuldu.

HELALLİK İSTENDİ

Daha sonra Çaçan için evinin önünde helallik alındı.

DHA'nın aktardığına göre Çaçan'ın cenazesi, tören için Fatih Camii'ne götürüldü.

BURHAN ÇAÇAN KİMDİR?

17 Ekim 1960 tarihinde Ağrı'nın Eleşkirt ilçesinde dünyaya gelen Burhan Çaçan, 1978 yılında TRT Erzurum Radyosu'nun açmış olduğu amatör sesler yarışmasını kazandı. Daha sonra Ankara'ya, ardından İstanbul'a geldi. 1981 yılında ilk albümünü çıkardı. Sefa Geldin, Ben Yarime Neler Alayım, İpek Mendil, Memik Oğlan, Ayaz Geceler, Yağ Yağmur ve Vurun Dalgalar isimli albümleri ile müzik dünyasında yer edindi.

Ağlama, Her Yer Karanlık, Ayaz Geceler ve Yağ Yağmur isimli dört sinema filmi çekti. İlahiler 99 ve Mevlüt Ve İlahiler isminde iki tane de ilahi albümü yaptı. Evli olan Çaçan, iki çocuk babasıydı.