Seren Serengil neden kilo verdi? Seren Serengil'in hastalığı ne? Soruları Seren Serengil'in takipçileri tarafından merak konusu oldu. İki kez mide ameliyatı olan Seren Serengil bir anda kilo kaybı yaşamaya başladı. Serengil sağlık durumuyla ilgili açıklamayı sevenlerine açıkladı. İşte tüm detaylar...

SEREN SERENGİL'İN HASTALIĞI NEDİR? 

Sunucu Seren Serengil, sunuculuğunu üstlendiği “Söylemezsem Olmaz” programında ameliyatını gerçekleştiren doktorlarla bir araya geldi. Gastrik baypas ameliyatını yapan Opr. Dr. Ersin Aksu ise Serengil’e yaşadığı sorunların normal olduğunu söyledi:

"Ameliyat sonrası bazı hastalarda ‘Dumping Sendromu’ dediğimiz durum gelişebiliyor. Yiyeceklerin mideden bağırsağa hızlı geçişi sonucu hasta ağrı, kusma gibi birtakım şikayetler yaşayabiliyor. Siz de sabahları böyle bir şey yaşıyorsunuz. Bu, ameliyatın doğasında var. Ama geçici bir süre yaşanıyor. 8 ayı atlattık. Zaten kilo hedefimiz 45.5-46 bandındaydı. Size haftanın 2-3 günü hastanede serum ve vitamin takviyesi yapacağız. Geri dönüşüm ameliyatı zor ama ağır bir ameliyat değil. 2-3 ay daha sabrederseniz düzelecek. Tempolu çalışıyorsunuz, yaşadığınız sorunlarda bu da etkin tabii." 

SEREN SERENGİL'İN SAĞLIK DURUMU NASIL?

Son dönemde magazin programı (Söylemezsem Olmaz)A sunuculuğu yapan Seren Serengil, sağlık sorunları yaşadığını açıkladı. Instagram hesabından açıklama yapan Serengil şu açıklamayı yaptı:

"Önceleri belli etmemeye çalıştım annem üzülmesin, sizler üzülmeyin diye ama iş biraz ciddiye bindi. 46 kiloya düştüm"

Ünlü sunucu Seren Serengil ameliyat olmak için hastaneye yattı.

Bilindiği gibi, 2016 yılında mide küçültme ameliyatı olan Seren Serengil, o dönem bir anda kilo vermeye başlamış ve 3,5 ayda 25 kilo vermişti. Seren Serengil’e doktorları ‘geri dönüşüm ameliyatı’ olması gerektiğini belirtmişti.

Bu operasyonda alınan bilgilere göre bağırsağın ‘gastrik bypass ameliyatı’ ile devre dışı bırakılan bölümü yeniden aktif hale getiriliyor.