Çark Deresi Serdivan Yazlık mevkisinde iki gün önce bulunan iki çantadan 18 yaşından büyük bir erkeğe ait et ve kemik parçaları bulunmuştu. Sakarya Polisi yaptığı araştırmalar sonucunda cesedin yaklaşık 7 ay önce ortadan kaybolan yabancı uyruklu bir gence ait olduğunu belirledi.

DNA

36-40 yaşlarında olan yabancı uyruklu kişinin ölümünde cinayeti işlediği tahmin edilen şüpheli şahısların kimlikleri yakalanana kadar gizli tutulacağı belirtildi. Soruşturmayı titizlikle yürüten ekipler otopsiden gelecek ilk tespiti bekledi. Ölen kişinin sol el sağ ayak ve vücudundaki bazı parçalarından alınan DNA örnekleri incelendi. Ciddi deformasyona uğrayan kişinnin kimliği tespit edilemedi.

PARMAK AYRINTISI

Cinayet Büro ekipleri ölen kişinin parmaklarının birleşik olmasından yola çıkarak, yaşanan olayı yabancı uyruklu kişilerin üzerine yoğunlaştırdı. Yapılan araştırma sonucunda yabancı uyruklu bir ailede kayıp bir şahsın olduğu anlaşıldı.

Cesedin ayak parmaklarının gösterilmesi sonucunda ailede benzer hastalıktan olduğu belirlendi. Cesedin kimliğinin tam olarak tespit edilebilmesi için DNA testi yapılacak. DNA örneklerinin tespiti için İstanbul'a gönderildi. Aile ile cesedin bulunan parçaları ile yapılacak olan DNA testinin ardından her şey netleşecek.

Özel ekip

ÖZEL EKİP

Bu bağlamda olayın aydınlatılması için Sakarya Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet Büro Amirliği'nde 15 kişilik özel bir ekip kuruldu. Özel ekip belirlenen bazı adreslere eş zamanlı baskınlar gerçekleştirdi. Bölgedeki MOBESE ve özel güvenlik kayıtlarını incelemeye alan polis, Sakarya'da geniş çaplı soruşturma başladı.