Bu açıklardan bazıları yüksek risk taşıyan açıklar olarak değerlendirilmişti. Bu açığı kullanmaları durumunda kötü niyetli kişilerin telefonlardaki verileri çalabilecekleri, sistem çalışmasını engelleyebilecekleri ve hatta cihazların kontrolünü tamamen ele geçirebilecekleri belirtildi.

Samsung'un tespit edip ortadan kaldırdığı açıklar arasında öne çıkanlar arasında bellek bozma, yetkisiz erişim, kodları aktifleştirmek gibi açıklar yer aldı. USOM'dan gelen açıklamada Exynos işlemcili cihaz kullanan kişilerden haziran güncellemesini indirmeleri istendi.

Samsung da kullanıcılardan cihazlarını güncel tutmalarını, üçüncü parti uygulamalarını indirirken ve kullanırken temkinli olmalarını ve internette güvenli şekilde gezinmelerini tavsiye etti. Bu türden güvenlik uygulamalarını takip etmek ve cihazlarımızı olabildiğince güvende tutmak da siber saldırılardan daha iyi korunmamızı sağlayabilecek.

Teknoloji firmaları sık sık güvenlik güncellemeleri yayımlıyor. Elbette ki sorunsuz ve tamamen güvenli cihazlar hepimizin isteği ancak bazı açıklar daha sonra ortaya çıkabiliyor.